Kurs Techniki Druku i DTP

Kurs Techniki Druku i DTP

w Praktyce

Wprowadzenie

Poznaj od podstaw techniki składu publikacji zgodnie z tajnikami sztuki poligraficznej. Dowiedz się jak pracować z najpopularniejszymi aplikacjami graficznymi w taki sposób, aby tworzyć materiały poprawnie przygotowane do druku. W kursie poznasz techniki druku i uszlachetniania oraz dowiesz się na czym polega współpraca grafika z drukarnią. Ponadto pokażemy Ci jak sprawnie i szybko sprostać technicznym wymaganiom zakładów poligraficznych!


 • Współpraca z drukarnią
 i szczegółowe omówienie technik druku

 • Etapy pracy w zakładzie poligraficznym
 • Przygotowanie projektu do uszlachetniania

 • Praca z wykrojnikami i liniami cięcia

 • Dodawanie kolorów spotowych, czerń tekstowa i głęboka
 • 
Overprint i knockout

 • Optymalizacja grafiki i tekstu w aplikacjach Adobe
 • Sprawdzanie i eksport wynikowych plików PDF
 • 
I wiele więcej!

Współpraca z drukarnią

Kurs Druk i DTP w Praktyce

Pierwsze rozdziały kursu poświęcone są współpracy grafika z drukarnią. Dowiesz się jakie pytania należy zadać drukarni przed przystąpieniem do realizacji projektu graficznego. Dowiesz się czym są wydruki próbne i jaką drogę przechodzi Twój plik po przesłaniu do drukarni. Prowadzący powie Ci jak dokonać akceptacji i na co należy zwracać uwagę podczas sprawdzania wydruków próbnych.

Technologia druku

Kurs Druk i DTP w Praktyce

W kursie znajdziesz lekcje omawiające proces druku w zakładzie poligraficznym oraz techniki uszlachetniania nadruku. Dowiesz się jak przygotować projekt do uszlachetniania wybiórczego i poznasz etapy pracy drukarni w technice druku offsetowego i cyfrowego.

Kurs Druk i DTP w Praktyce

Na potrzeby kursu odwiedziliśmy zakład poligraficzny Lotos w Warszawie, dzięki którego uprzejmości masz okazję zobaczyć jak wygląda proces druku offsetowego i cyfrowego oraz czynności związane z technikami uszlachetniania, kalibracją i wiele innych. Świadomość tego, jak funkcjonuje zakład poligraficzny pozwoli Ci pracować efektywniej i dobierać odpowiednie techniki do zadań, które masz do wykonania.

Praca z aplikacjami do DTP i optymalizacja grafiki i tekstu

Kurs Druk i DTP w Praktyce

W kolejnych lekcjach dowiesz się jak optymalizować grafikę i tekst pracując w aplikacjach Adobe. Prowadzący przedstawi Ci metody dopierania kolorów procesowych i spotowych, poznasz metody tworzenia dokumentów dla różnych formatów i dowiesz się jak tworzyć czerń tekstową i obiekty z atrybutem nadruku. Wszystko zostanie omówione na praktycznych przykładach i projektach optymalizowanych pod kątem sztuki poligraficznej.

Sztuczki w Photoshop, Illustrator, InDesign

Kurs Druk i DTP w Praktyce

Zdobędziesz także praktyczne umiejętności związane z pracą ze standardem branżowym w postaci aplikacji Adobe Photoshop, Illustrator i InDesign, w których krok po kroku zaprezentujemy proces przygotowania do druku na dziesiątkach praktycznych projektach, które znajdziesz także w plikach źródłowych do kursu. Dowiesz się jak optymalnie przygotować do druku dokumenty w każdej z tych aplikacji a także jak pracować wydajnie mając na uwadze różne przeznaczenia prac, które tworzysz. Autor przekazuje także mnóstwo trudno dostępnej, "wiedzy tajemnej" z zakresu pracy z aplikacjami na potrzeby DTP!

Sprawdzanie w Acrobat PRO

Kurs Druk i DTP w Praktyce

W ostatniej części kursu dowiesz się jak pracować z aplikacją Adobe Acrobat PRO. Będziesz mógł dodatkowo sprawdzić swój projekt w podglądzie wyjściowym, aby móc dostrzec jeszcze ewentual- ne błędy. Będziesz w stanie ocenić czy plik został wyeksportowany poprawnie z uwzględnieniem znaczników i odpowiednich standardów poligraficznych. Dodatkowo dowiesz się jak podmienić kolory spotowe w aplikacji Acrobat.

Podsumowując, kurs omawia między innymi takie zagadnienia jak:

 • Współpraca grafika z drukarnią
 • Szczegółowe omówienie technik druku
 • Etapy pracy w zakładzie poligraficznym
 • Przygotowanie projektu do uszlachetniania
 • Praca z wykrojnikami i liniami cięcia
 • Dodawanie kolorów spotowych
 • Tworzenie czerni tekstowej i głębokiej
 • Overprint i knockout
 • Optymalizacja grafiki i tekstu w aplikacjach Adobe!
 • Sprawdzanie i eksport wynikowych plików PDF
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać tajniki reprodukcji drukarskiej i przygotowania materiałów graficznych do druku. Lekcje przygotowane są w taki sposób, aby zarówno osoby początkujące jak i bardziej zaawansowane mogły znaleźć wiele przydatnych zagadnień, dzięki którym będą mogły rozwinąć swój warsztat o praktyczne techniki DTP.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe publikacje i grafiki.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
ocen
-15%
Ten Kurs możesz kupić w Pakiecie, który zawiera precyzyjnie dobrane, uzupełniające materiały. Poza zniżką Pakiet umożliwi Ci zdobycie Odznaki i Certyfikatu.
badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%