Wzięłam udział w Bootcampie aby usystematyzować sobie w dużej części znaną już tematykę. Początkowo wahałam się jak to będzie wyglądało tak online, ale okazało się, że wyszło super (...). Polecam wszystkim ten Bootcamp zarówno pod względem merytorycznych, organizacyjnym jak i ogólnej atmosfery.

Chciałam podzielić się moimi wrażeniami po udziale w Bootcampie WebDesign i UX organizowanym online przez znaną z wielu kursów wideo, firmę Eduweb.

Każdy tydzień to wiele materiałów w postaci nagrań wideo i dołączonych do nich kodów, a także zadania domowe omawiane na konsultacjach, na których prowadzący wyjaśniał zagadnienia, do których kursanci mieli pytania. Pokazali kolejne etapy kreowania strony od pomysłu, poprzez projekt aż do kodowania włącznie.

Tematyka obejmowała:
- sposoby projektowania stron i przydatne do tego narzędzia (zarówno darmowe jak i płatne, w tym Photoshop), przygotowanie grafik do wykorzystania przy kodowaniu strony.
Uwzględniono przy tym obecne trendy.
- kodowanie strony w aktualnych standardach HTML5 i CSS3, a w tym również pracę z efektami związanymi z tekstem oraz przejściami i animacjami. Zagłębiliśmy się również tematykę Flexbox oraz Grid Layout.
- niezbędne obecnie RWD (Responsive Web Design) umożliwiające tworzenie elastycznych stron efektownych i użytecznych na urządzaniach o każdej wielkości ekranu (również na nowoczesnych ekranach High DPI jak Retina)
- narzędzia przydatne w pracy web developera jak: preprocesory, emmet, narzędzia developerskie w przeglądarkach, edytory kodu jak Sublime i Brackets.

Grupa kursantów liczyła prawie 70 osób. Założona była grupa na facebooku oraz na Slacku. Służyły one zadawaniu pytań (odpowiedzi udzielali zarówno prowadzący jak i pozostali kursanci), wymienianiu się pomysłami, inspiracjami, znalezionymi zasobami. Zamieszczane były również wykonane zadania, które potem ocenia konstruktywnie prowadzący zajęcia.
Szkolenie obejmowało wiele zagadnień i pożytecznych wskazówek.

Wzięłam udział w Bootcampie aby usystematyzować sobie w dużej części znaną już tematykę. Początkowo wahałam się jak to będzie wyglądało tak online, ale okazało się, że wyszło super. Nie widzę żadnych minusów online' owego podejścia, a wręcz same plusy tzn. przerabiasz wszystko w dogodnej dla siebie porze, obojętne czy w środku dnia czy w środku nocy w wygodnych dla Ciebie warunkach. A dzięki konsultacjom na żywo i stałemu dostępowi do grupy na Slacku i na Facebooku można było prawie w dowolnym momencie tygodnia zadać pytanie prowadzącym. Polecam wszystkim ten Bootcamp zarówno pod względem merytorycznych, organizacyjnym jak i ogólnej atmosfery.

badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%