Jako, że w Olsztynie nie było, żadnych studiów podyplomowych w projektowaniu graficznym to zacząłem szukać źródeł w internecie. Wtedy odkryłem Eduweb i wszystkie te wspaniałe kursy.

Moja historia z grafiką komputerową rozpoczyna się właściwie na trzecim roku studiów dziennikarskich czyli około dwóch lat temu. Znudzony nierentowną pracą w studenckim radiu zaczynam składać studenckie gazetki. Powstawały one w bólach najpierw w Wordzie, później w Microsoft Publisher. Choć były to niewygodne narzędzia to dłubanie przy łamaniu tekstu czy tworzeniu okładek dawało mi większą satysfakcję niż pisanie.

Traf chciał, że dostałem wtedy dość duże zlecenie od swojego znajomego, który potrzebował pomocy przy złożeniu 28-stronicowej gazetki promocyjnej z produktami dentystycznymi. Sam tworzył klientowi stronę internetową więc nie miał na to czasu. To była istna drogą przez mękę jednak podczas, której sporo nauczyłem się z Photoshopa gdyż w nim składałem całą gazetkę... :)

Ogólnie nie miałem wtedy o niczym pojęcia. Wysyłając gazetkę do drukarni nawet nie wiedziałem co to spady... :) Praca ta była jednak na tyle satysfakcjonująca (i opłacalna :), że postanowiłem się w tym rozwijać. Zakwitła mi wtedy myśl o pójściu w stronę kształcenia z zakresu DTP, gdyż z dziennikarstwem nie wiązałem przyszłości.

Jako, że w Olsztynie nie było, żadnych studiów podyplomowych w projektowaniu graficznym to zacząłem szukać źródeł w internecie. Wtedy odkryłem Eduweb i wszystkie te wspaniałe kursy. Zaczęło się od kursów Illustratora od Pana Grzegorza Sławickiego gdyż był to program potrzebny mi do stworzenia logotypów i identyfikacji wizualnej dla studenckiego klubu naukowego. W późniejszym etapie doszedł InDesign, który otworzył mi oczy na inne metody składania katalogów dla moich klientów. Kiedy studia skończyły się zacząłem szukać pracy jako grafik komputerowy.

Dwa miesiące później dostałem pracę w jednej z olsztyńskich drukarni. Niewątpliwą zaletą było to, że znałem oprogramowanie i bez problemu radziłem sobie z terminologią graficzną. Przeszedłem niemal roczną drogą od świetlika (obsługującego naświetlarkę CtP), przez grafika, weryfikującego pliki, drukarza cyfrowego drukującego książki do montażysty, który przygotowywał montaże ulotek i akcydensów do druku.

Wykonując po drodze prywatne zlecenia, angażując się w różne projekty czy przerabiając kolejne kursy Eduweb cały czas poszerzałem swoje umiejętności i zainteresowania. Niespełna dwa miesiące temu nadarzyła się okazja do zmiany pracy.

Obecnie pracuję jako graphic designer w agencji reklamowej i jestem baaardzo zadowolony tą zmianą. Oczywistym jest, że osobisty wysiłek włożony w samokształcenie to jedno, ale gdyby nie kursy Eduweb, te wszystkie zwycięstwa przyszłyby na pewno później i być może nie byłyby tak satysfakcjonujące.

Tak więc jestem Wam bardzo, bardzo wdzięczny! W załączniku przesyłam zdjęcie, a pod linkiem moje prace: http://raph.portfoliobox.io/

badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%