Nie trzeba kończyć studiów, aby odnieść sukces w projekcie informatycznym

Moja fascynacja informatyką sięga czasów, kiedy królowały Commodore 64 oraz Amiga. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, a nawet nie planowałem tego, co będę robił w przyszłości, jednak miłość do różnego rodzaju zajęć „komputerowych” musiała przerodzić się w jakiś rzeczywisty projekt w przyszłości.

Poszedłem jednak studiować na AWF, z matmą było mi nie po drodze.
W trakcie studiów zacząłem dorabiać sobie jako projektant stron internetowych, założyłem firmę, pracowałem równolegle w szkole. Po ich zakończeniu doszedłem do prostego wniosku – siła oddziaływania pojedynczego nauczyciela w szkole na ogół społeczeństwa jest niemal znikoma. Muszę zrobić coś, co oddziaływać będzie bardziej globalnie. Tak powstał projekt TreningBiegacza.pl który łączył me zamiłowanie do projektowania stron oraz sportu.

Początkowo hobbystyczny projekt na temat mojego własnego biegania, szybko przerodził się w portal informacyjny. Proste, sztampowe szablony, z jakich korzystałem musiały zostać przebudowane, przekodowane i przerysowane, a jako, że wszystko robiłem sam, musiałem się i tego nauczyć. Zakupiłem pół wydawnictwa Helion z zakresu projektowania stron – książki jednak jak to książki, nie zawsze odpowieadają na wszystkie pytania.

Po jakimś czasie, nie mogąc rozwiązać jakiegoś problemu natrafiłem na eduweb.pl – gdzie do dziś zostawiłem małą fortunę na kursy, kupowałem wszystko jak leciało, co wydali to musiałem mieć. Wtedy też zrobiłem największe postępy. Zacząłem fajnie zarabiać na projektowaniu stron dla innych – kursy Joomla i jej możliwości do dziś ciepło wspominam, bo to pierwszy CMS, na którym stał TreningBiegacza.pl

Po kilku latach, gdy ruch na stronie osiągał 200 000 unikalnych użytkowników w miesiącu, Joomla przestała wystarczać. Musiałem nauczyć się programowania i ponownie skorzystałem z kursów eduweb.pl – tym razem na żywo – na pierwszy ogień poszedł Java Script z Maćkiem Żukiewiczem.

Mniej więcej na tym etapie podjąłem decyzję, że programowanie to zupełnie inna bajka niż to, co robiłem do tej pory w kwestiach projektowania stron www. Praca na etacie, prowadzenie dużej już wtedy redakcji z kilkunastoma osobami na pokładzie oraz zajmowanie się developerką serwisu, to stanowczo za dużo jak na jedną osobę. Postanowiłem zaproponować współpracę Maćkowi Żukiewiczowi, który ujął mnie swą fachowością i cierpliwością podczas prowadzenia kursu Java Script. Tak został moim wspólnikiem i od kilku lat działamy już razem.

Dziś wprawdzie całkowicie zrezygnowałem z tej formy działalności, jaką było projektowanie, jednak gdybym nie wszedł na tę ścieżkę, nigdy bym nie był tu, gdzie teraz jestem. Myślę, że eduweb.pl ma swój w tym udział :)badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%