Moja przygoda z eduweb.pl oraz początek pracy jako programista :)

Moją przygodę z eduweb.pl zacząłem po pewnym czasie, gdy zakończyłem studia. Kończąc naukę na Politechnice, broniąc tytuł inżyniera zastanawiałem się, co dalej robić ze swoim życiem, jaki kierunek rozwoju obrać. Pamiętając, że „gdzieś kiedyś w podstawówce / gimnazjum” tworzyło się swoją pierwszą stronę
w HTML’u i CSS, potem w liceum małe drobne projekciki oparte na tych samych technologiach. Mając miłe wspomnienia, iż nie była to ciężka praca a wręcz przeciwnie bardzo przyjemna i ciekawa. Stwierdziłem, iż pójdę tą drogą może wystarczy się tylko podszkolić trochę w HTML’u i CSS przypomnieć podstawy i nie będzie źle?.

Z takim nastawieniem rozpocząłem poszukiwania. Jak to w dzisiejszych czasach bywa pierwsze kroki skierowałem do „wujka google” i na YouTube. Udało mi się znaleźć kilka tutoriali dotyczących HTML’a, CSS’a, obsługi Adobe Dreamweaver’a. Po obejrzeniu kilkudziesięciu godzin tutoriali zakodowaniu kilku psd, uznałem, iż mam już „jakieś” podstawy i odświeżoną wiedzę. Więc postanowiłem poszukać stażu/pracy w agencji interaktywnej. Szczęście mi dopisało i załapałem się na staż. Ten staż był moją pierwszą pracą i na szczęście, jako stażysta nie parzyłem kawy. Wręcz przeciwnie od razu zostałem rzucony na głęboką wodę, jako administrator stron klientów firmy. Moje obowiązki znacznie odbiegały od tego, co chciałem robić, później okazało się, iż czekało na mnie wyzwanie, które sprawdzi moje umiejętności. Przyszedł ten dzień, w którym otrzymałem swoje pierwsze poważne zadanie, zakodowanie PSD do HTML’a, CSS’a dorzucając odrobinę funkcjonalności jquery. Ten projekt był moim pierwszym niepowodzeniem gdyż, kodowanie i ogarnięcie wszystkiego zajęło mi ponad miesiąc. Później okazało się, iż wszystko, co zrobiłem było totalnie źle. Po tym niepowodzeniu byłem niesamowicie zrażony do tematyki kodowania i chciałem dać sobie spokój. Dając sobie klika dni oddechu przemyślałem wszystko raz jeszcze i podjąłem ponowne poszukiwania miejsca, z którego mogę nauczyć się programowania. Miejsca gdzie zagadnienia, których potrzebuje będą wyjaśnione w prosty sposób, a tematyka kursów będzie zawierała najświeższe informacje z branży programistycznej.

Po pewnym czasie trafiłem właśnie na stronę eduweb.pl, na której nabyłem swój pierwszy kurs „Kurs HTML i CSS” a dokładnie starszą wersję tego kursu. Po obejrzeniu materiałów tam przedstawionych dotarło do mnie, iż trafiłem w odpowiednie miejsce. Przedstawione zagadnienia i wiedza lektorów jest przeogromna oraz przekazana w bardzo przystępny sposób. W późniejszym czasie nabyłem jeszcze kursy dotyczące „Preprocesorów”, ”RWD”, „Word Press’a”, „Javascript i Jquery”. Przerobienie tych kursów odtworzyło mi wiele drzwi, które były do tej pory zamknięte, oraz zaszczepiły we mnie tzw. „bakcyla” dając poczucie, iż ciągle chce się więcej. Dzięki materiałom z eduweb.pl poznałem, czym są preprocesory CSS, dzięki którym przyspieszamy swoją codzienna pracę i ostylujemy stronę szybciej. Poznałem podstawy javascript’u oraz jquery i jak okazało się nie są to aż tak straszne języki programowania jak mi się wydawało. Dowiedziałem się jak działają założenia responsive web design, czyli jak używać media queries, aby strona wyświetlała się dobrze na innych urządzeniach. Oraz uzyskałem podstawową wiedzę jak działa wordpress. Między innymi, w jaki sposób poruszamy się po panelu admina, jak tworzymy własne motywy. W między czasie znalazłem jeszcze stronę css author, która zawiera dużo darmowych projektów psd stron. Przerobienie tych zagadnień zajęło mi trochę czasu, ale jak mówią „ciężka praca popłaca”. Moja nauka dała miedzy innymi zatrudnienie w tej agencji interaktywnej, gdyż miałem już odpowiednie podstawy i moja praca nad projektami i modyfikacjami stron przebiegała dużo sprawniej. Chcąc jeszcze poszerzyć swoja wiedzę znowu wróciłem na eduweb.pl i znalazłem sekcje z Bootcampem dotyczącym front-endu. Udział w bootcampie był dla mnie niesamowitą przygodą zdobyłem jeszcze więcej wiedzy, używałem narzędzi, frameworków, zaawansowanych zagadnień, których niestety nie używam w obecnej pracy.

Gdybym nie trafił na eduweb.pl, pewnie nie byłbym teraz programistą i nie byłbym w tym miejscu gdzie teraz jestem. Dzięki materiałom znajdującym się na tej stronie, przystąpieniu do bootcampu zdobyłem ogromną ilość wiedzy. Poznałem obsługę narzędzi, o których wiedziałem, iż tylko istnieją, dowiedziałem się, że niektóre języki programowania nie są takie straszne jak się wydaje.


badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%