Ja dzięki temu bootcampowi utwierdziłam się w przekonaniu, że warto spełniać swoje marzenia i dziękuję całej ekipie eduweb.pl, że robią tak świetną robotę ;)

Jestem mamą rocznej córeczki i za jakiś czas mam zamiar wrócić z urlopu macierzyńskiego na rynek pracy. Branża bankowo-finansowa, w której do tej pory pracowałam, nie jest już dla mnie atrakcyjna, więc postanowiłam wykorzystać ten czas na rozwinięcie się w innym kierunku.
Od zawsze interesowały mnie nowe technologie, ale nie miałam wystarczająco odwagi, aby związać się z tą dziedziną na poważnie, aby by to był mój zawód. Podczas urlopu macierzyńskiego znalazłam w końcu odwagę i motywację, by coś z tym moim marzeniem zrobić i tak rozpoczęły się moje poszukiwania sposobu, jak zaznajomić się z tematyką UX, webdesign. Docelowo chciałabym być Front-end deleloperem, ale uważam, że na początku dobrze mieć opanowane podstawy – tak myślę właśnie o tematyce UX/UI.

Moja sytuacja rodzinna nie pozwalała mi na kursy stacjonarne (oczywiście są one zdecydowanie droższe niż te online). W internecie oczywiście pełno jest kursów od darmowych na popularnym serwisie z filmami (jednak tam brakuje ciągłości, są pojedyncze tematy) - po drogie bootcampy. Po długim czasie poszukiwań znalazłam stronę eduweb.pl i pooglądałam darmowe lekcje, które pokazały mi warsztat prowadzących, sposób przekazywania wiedzy. Bardzo mi się to spodobało. Zaryzykowałam więc i wykupiłam dostęp do Bootcampu Webdesign I UX (5 tyg kurs) I szczerze mówiąc jestem zachwycona! :)

Skrótowo, program wyglądał następująco:
• 1 tydzień: UI i UX Design
• 2 tydzień: UI i Narzędzia
• 3 tydzień: HTML od Podstaw
• 4 tydzień: CSS i SASS
• 5 tydzień: RWD i Narzędzia
W tym:
• 75h materiałów
• 15 zadań
• Dostęp do kursów przez kolejne 30 dni
• Grupa na Slacku
• Opieka trenerów na Slacku
• Raz w tygodniu konsultacje on-line
• Wsparcie techniczne
Szczegóły programowe znajdziecie na: www.eduweb.pl

Takie rozwiązanie (bootcamp online) świetnie sprawdziło się to w mojej sytuacji - mogłam uczyć się, kiedy miałam czas (a jak wiadomo przy rocznej córeczce jest to wyzwanie ;) Dziennie musiałam poświęcić około 2-3 h od pon-pt (lub rozłożyć to na weekend). W tym czasie oglądałam filmy, ale przede wszystkim robiłam sobie praktyczne zadania, próbowałam, doczytywałam itd. Fajne jest to, że zawsze można do danego zagadnienia wrócić i jeszcze raz przerobić - w ten sposób nawet jak w ostatnim tygodniu potrzebowałam wyjaśnić sobie jakąś kwestię z drugiego tygodnia, mogłam to bez problemu zrobić.

Niektórzy mogą obawiać się tego, że nie ma interakcji na żywo z osobą prowadzącą - ale w tym wypadku świetnie sprawdziła się grupa na Slacku - zarówno trenerzy jak i pozostali uczestnicy - dzięki nim, jeżeli miałam jakieś pytania mogłam od razu to wyjaśnić.
Podstawą jest tu przede wszystkim motywacja własna oraz zorganizowanie. Tutaj nikt nie sprawdza, czy przerobiłaś wszystkie filmy, ile ćwiczeń wykonałaś (oczywiście prócz tych prac domowych, które trzeba przesyłać po każdym z tygodniu). Ważne jest więc, żeby świadomie podjąć taką decyzję o uczestnictwie, bo tylko wtedy można z tego wyciągnąć dla siebie maksimum korzyści.

Ja dzięki temu bootcampowi utwierdziłam się w przekonaniu, że warto spełniać swoje marzenia i dziękują całej ekipie eduweb.pl, że robią tak świetną robotę ;)

badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%