Sięgałem po kolejne materiały i po prostu zostałem wciągnięty na całego do tej formy przekazu wiedzy. Bardzo ważnym atutem w tym przypadku są także ludzie, którzy uczestniczą w tej formie nauki przekazując krok po kroku swoją wiedzę i doświadczenie w danej dziedzinie.

Moja historia… No cóż, nie należę nawet do młodego pokolenia. Kiedy kończyłem edukację, takich przedmiotów jak informatyka, grafika komputerowa po prostu jeszcze nie było. Powstawały giełdy sprzętu spod znaku ZX Spectrum, Commodore, Atari, Amstrad… No więc trochę czasu upłynęło. Zainteresowanie sprzętem i nowinkami jednak pozostało.

Powrócę jednak do czasów nieco bliższych. Najpierw pojawiła się potrzeba utworzenia strony internetowej dla szkoły, oczywiście w formie pomocy. Najpierw szukanie oprogramowania, później próby zbudowania treści. Metodą prób i błędów w końcu się udało. Oczywiście koniecznością było także sięgnięcie po programy graficzne (loga, grafiki}. Ponownie długie godziny spędzone przed monitorem mozolnie zapoznając się z opcjami aplikacji. Zawsze lubiłem coś poprawiać, wprowadzać nowe pomysły.

Doświadczenia się przydały. Następne strony powstały dla firmy w której pracuję później jeszcze dla przedszkola. Zacząłem jednak szukać po jakimś czasie alternatywnych aplikacji. Najpierw informacje, później tutoriale, podręczniki. Zainteresowałem się także video kursami.

Myszkując po zasobach sieci trafiłem między innymi na stronę EduWeb. Joomla, Photoshop, Wordpress, CorelDraw którym się zainteresowałem po zainstalowaniu plottera tnącego na komputerze znajomego. Sięgałem po kolejne materiały i po prostu zostałem wciągnięty na całego do tej formy przekazu wiedzy. Bardzo ważnym atutem w tym przypadku są także ludzie, którzy uczestniczą w tej formie nauki przekazując krok po kroku swoją wiedzę i doświadczenie w danej dziedzinie. Wartość nieoceniona, pozwalająca uniknąć wielu błędów w trakcie nauki.

Dodatkowym atutem jest trzymanie ręki na pulsie. Wszelkie nowości mają odzwierciedlenie w kursach online gdzie na bieżąco, zaraz po aktualizacjach są informacje o zmianach,ewentualnie nowych trendach pojawiających się w postępujących szybko zmianach. Bardzo szeroki zakres tematyczny szkoleń podzielony na ścieżki edukacyjne, kursy online oraz stacjonarne, bogactwo treści oraz wartość merytoryczna przygotowywanych materiałów szkoleniowych.

Patrzę na to wszystko z perspektywy lat i widzę ogromny postęp w dziedzinie IT który wciąż jest nakręcany i to zarówno od strony oprogramowania jak i sposobu nauki, przekazywania informacji. Cieszę się że jestem także małą cząstką w tym nurcie właśnie dzięki Wam, świetnym kursom oraz całą społecznością korzystającą z zasobów wiedzy i doświadczeń EduWeba.

badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%