Znalazłem posadę, znowu w zupełnie innym dziale informatyki. Było programowanie, potem grafika, teraz sieci komputerowe i system Linux. Oczywiście zakupiłem kurs Linuxa na eduweb, do tego poszedłem na studia podyplomowe z sieci. Cieszę się, że Eduweb się rozwija i wiem, że w przyszłości będę mógł kupić jeszcze inny kurs.

Skończyłem studia informatyczne i myślałem, że świat nie stoi przede mną otworem. Uwierzyłem w to, że balkon góruje nad magistrem tym, że może utrzymać pięcioosobową rodzinę, dlatego zamiast próbować znaleźć pracę w zawodzie, zacząłem intensywnie myśleć nad tym, jak zdobyć fach w ręku, który miał mi zapewnić chleb. Skończyłem kurs AutoCad w Częstochowie, ponieważ chciałem pracować z maszynami CNC. Zatrudniłem się w obrabiarkach sterowanych numerycznie, ale po miesiącu zrozumiałem, że to nie dla mnie.

Znalazłem ofertę pracy jako programista PHP w Opolu. Dla mnie praca programisty, to było coś nieosiągalnego, praca dla wybrańców, a nie dla zwykłych śmiertelników. Zaaplikowałem, w sumie nie wiem dlaczego. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, dostałem tą pracę! Jednak okazało się, że oprócz PHP, potrzebny był jeszcze ZEND, którego nie znałem.

Tak się zaczęło. Zacząłem szukać jakichś kursów, czegokolwiek. Znalazłem kurs video Zend w innym serwisie, walczyłem o tą pracę, ale nie udało się. Jednak chociaż poniosłem porażkę z tą konkretną posadą, naprawdę wiele się wtedy zmieniło. Zacząłem wierzyć, że mogę być informatykiem. Odkryłem kursy video, dzięki którym szybko można się czegoś nauczyć.

Znalazłem inną pracę, jako informatyk. Wymagano ode mnie znajomości Corel Draw. Powiedziałem, że znam ten program, bo pracowałem w pakiecie Corel Draw przez wiele lat, ale samego Corela obsługiwać nie potrafiłem. Zatrudniono mnie w piątek. Całą sobotę i niedzielę spędziłem przed kursem Corel Draw kupionym na Eduweb. Tą pracę zachowałem przez ponad rok, a zwolniłem się ze względu na ślub i przeprowadzkę.

W nowym mieście, w Łodzi, musiałem szukać pracy od nowa. Znalazłem posadę, znowu w zupełnie innym dziale informatyki. Było programowanie, potem grafika, teraz sieci komputerowe i system Linux. Oczywiście zakupiłem kurs Linuxa na eduweb, do tego poszedłem na studia podyplomowe z sieci. Cieszę się, że Eduweb się rozwija i wiem, że w przyszłości będę mógł kupić jeszcze inny kurs, gdyby coś się zmieniło.

badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%