Podczas trwania tego intensywnego kursu nauczyłem się bardzo dużo przydatnych informacji, które niewątpliwie przydadzą się w pracy związanej z Web Designem oraz kodowaniem stron www. Nie mam poczucia iż zmarnowałem choćby minutę, wręcz przeciwnie czuję się dużo pewniej i wiem że ten czas nie poszedł na marne.

Może zacznę od początku . Moja przygoda na eduweb.pl rozpoczęła się około rok temu gdy szukałem informacji o kursach z web design oraz kodowania stron internetowych. Znalazłem kilka serwisów poświęconych tym zagadnieniom jednak żaden inny nie był w stanie przekonać mnie by z niego skorzystać. Zapytacie pewnie dlaczego? Otóż pierwszą rzeczą na jaką zwróciłem uwagę to to czy autorzy kursów pracują zawodowo lub mają duże doświadczenie w tym czego chcą nas nauczyć, kolejną rzeczą wydawać by się mogło dość powierzchowną był sam wygląd serwisu. Pomyślałem wtedy, że jeżeli ludzie odpowiedzialni za naukę nie potrafią zrobić dobrze prezentującej się graficznie oraz wydajnościowo platformy to nie ma sensu czegokolwiek się od nich uczyć. Tak wybór padł na eduweb.pl. Jednym z pierwszych kursów, które wykupiłem w tym serwisie był kurs z odznaką Grafika Praktyk, przy okazji tego kursu przygotowałem się także do zdobycia mojego pierwszego certyfikatu Photoshop praktyk, który po przerobieniu lekcji z odpowiednim materiałem był dla mnie dziecinnie łatwy.

Kolejno na eduweb zaczęły pojawiać się informacje o Bootcampach, czyli intensywnych kursach przeprowadzanych w ustalonych ramach czasowych, które mobilizowały uczestników do systematycznego przerabiania materiału. Na początku nie byłem pewien czy podołam tak dużej ilości informacji w dosyć krótkim terminie przewidzianym na Bootcamp Web Design i UX i wstrzymałem się przed zakupem dostępu do otwarcia Bootcampu. Jednak Live Kick-off przeprowadzony przez Pana Grzegorza pozbawił mnie wszelkich wątpliwości i jeszcze tego samego dnia postanowiłem podjąć wyzwanie i wziąć udział w tym intensywnym szkoleniu.

Co do samego Bootcampu, trwał on 5 tygodni, w każdy dzień od poniedziałku do piątku mieliśmy wyznaczone partie materiału do przerobienia. Materiał ten składał się z dostępnych na eduweb kursów odpowiednio posegregowanych tematycznie na dany tydzień. Dodatkowo dostawaliśmy sylabusy z pracami domowymi, które odpowiadały przerabianym partiom materiałów. Prace domowe oraz nurtujące nas pytania były wyjaśniane między innymi na cotygodniowych konsultacjach, które odbywały się w czwartki od 18:30 i w zasadzie trwały do czasu aż nie mieliśmy żadnych pytań bądź godzina faktycznie robiła się już bardzo późna . To na co mentorzy nie zdołali odpowiedzieć w czasie trwania konsultacji omawiane było na facebooku w zamkniętej grupie, a następnie na slacku.

W skrócie przebieg Bootcampu wyglądał następująco:
- praca koncepcyjna i dobre praktyki designu;
- nauka Photoshopa na potrzeby serwisów www;
- nauka HTML;
- nauka CSS;
- RWD, JavaScript, JQuery;

Podsumowując. Nie żałuję wydanych pieniędzy oraz poświęconego czasu, którego nie miałem zbyt wiele z powodu pracy zawodowej oraz rodziny. Podczas trwania tego intensywnego kursu nauczyłem się bardzo dużo przydatnych informacji, które niewątpliwie przydadzą się w pracy związanej z Web Designem oraz kodowaniem stron www. Nie mam poczucia iż zmarnowałem choćby minutę, wręcz przeciwnie czuję się dużo pewniej i wiem że ten czas nie poszedł na marne. Moja wiedza została w odpowiedni sposób uporządkowana, dzięki czemu zyskałem doskonałe fundamenty, które pozwolą mi się doskonalić samemu żeby osiągnąć swój cel nie błądząc po omacku w tym jakże złożonym temacie jakim jest poprawne projektowanie oraz pisanie stron WWW.

badge

Jesteś o krok od zdobycia odznaki!

Jednym z brakujących kursów jest . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Zdobyłeś specjalizację!

Gratulacje! Zdobyłeś specializację . Opublikuj to w Strefie klienta i sprawdź, jak idzie innym użytkownikom.

Odbierz rabat 15%