Trendy w Webdesign - UI/UX 2016

Lekcje
  • Opis
  • Recenzje
  • Autor
  • Transkrypt

67 ocen

Lubię to! 336
7 godzin 30 minut

Kurs UX

w Praktyce

Juz od kilku lat tematy związane z UX i projektowaniem interfejsów, czyli UI Design, przyciągają kolejnych projektantów do branży IT. Jednak duży zakres wiedzy teoretycznej do przyswojenia oraz to, jak szerokie są to zagadnienia, może zniechęcać osoby początkujące i będące na samym początku przygody z UX/UI designem. Brak praktycznego doświadczenia utrudnia przełożenie poznanej teorii na codzienną pracę. W tym kursie chce pomóc Ci zrozumieć do czego możesz używać popularnych narzędzi i metod i na czym polegają kolejne etapy procesu projektowego.

Natalia Bienias

6 godzin

Kurs Kariera w UX

Branża User Experience od Środka

UX Designer to zawód, który z tygodnia na tydzień zdobywa coraz więcej rozgłosu na rynku pracy. Coraz więcej firm widzi potrzebę budowania użytecznych produktów cyfrowych i interesuje się tematem projektowania zorientowanego na użytkowników. To świetna okazja dla ludzi, którzy chcą pracować w szeroko pojętej branży IT, ale niekoniecznie od strony technicznej. Zarówno w Polsce jak i na Zachodzie branża UX dynamicznie się rozwija i nadal jest mnóstwo miejsc pracy przy ciekawych projektach. Jedno z nich czeka na Ciebie, więc nie trać czasu i spróbuj swoich sił!

Michał Mazur

6 godzin

Kurs Wprowadzenie do UX

Projektowanie Doświadczeń Użytkownika

Słyszałeś o UX lub User Experience, ale nie wiesz, co tak naprawdę się kryje za tymi określeniami? A może chcesz zrobić swój pierwszy krok na drodze do kariery designera albo jesteś już w branży digitalowej i chciałbyś uzupełnić swoje kompetencje? Nie mogłeś trafić lepiej. Podstawy User Experience to ponad sześciogodzinny kurs przygotowany właśnie dla Ciebie. Po jego ukończeniu będziesz dokładnie wiedział czym jest User Experience, w jaki sposób dobrze zaprojektować doświadczenia użytkownika oraz jakimi zasadami się kierować. A to wszystko oparte o wiele przykładów i historii z realnych projektów!

Bartosz Jurkowski

5 godzin

Kurs UX Aplikacji Mobilnych

Najlepsze Praktyki

Według autorów raportu „Customers 2020” już w ciągu najbliższych 5 lat doświadczenie użytkowników zastąpi dotychczasowe wyróżniki marki - takie jak oferta produktów i cena. Zrozumienie procesu projektowania doświadczeń użytkownika powinno stać się kluczowe w każdej firmie, a w połączeniu z dopasowaniem usług do klientów mobilnych -  sprawi, że możliwe będzie dynamiczne zoptymalizowanie  oferty do celów biznesowych, a także potrzeb i oczekiwań klienta. Odpowiednie dla urządzeń mobilnych i responsywne strony internetowe staja się już standardem, lecz aplikacje mobilne nadal stanowią trudniejszy touchpoint. Dlatego właśnie powstał ten kurs, który w rzetelny i praktyczny sposób pozwoli Ci zapoznać się z zagadnieniami z zakresu UX Mobile. Uzyskanie przekrojowej wiedzy na temat poprawnego - również pod względem UX - przygotowania aplikacji mobilnych umożliwia dotarcie do ogromnej grupy użytkowników, co pozwala zoptymalizować i ulepszyć strategię działania całej firmy. Przekazywana wiedza jest aktualna, uwzględnia najważniejsze wytyczne oraz najnowsze trendy.

Monika Mikowska

60 minut

Wstęp do Mobile UX

Ten Warsztat pozwoli Wam zrozumieć, czym jest User Experience w przypadku projektowania aplikacji mobilnych. Zobaczycie przykłady kilkunastu aplikacji mobilnych, które omówimy w kontekście UX. Odpowiemy sobie również na pytanie, jak istotny jest pierwiastek innowacyjności, gdy tworzymy nowy projekt. Na koniec zrozumiesz, jak bardzo interdyscyplinarną dziedziną jest projektowanie doświadczeń użytkowników i czym UXD różni się od CXD (customer experience design), service design i design thinking. <br><br> Na Warsztat zaprasza Monika Mikowska!

Monika Mikowska

30 minut

Inspiracja Wiedzą - Projekcje

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co sprawia, że niektórzy ludzie odnoszą spektakularne sukcesy? Czy do bycia niezwykle skutecznym potrzebna jest specjalna mikstura genów, czy decydują o tym zupełnie inne rzeczy? Ile musisz pracować, aby być najlepszym? <br><br> Odkryj potęgę wiedzy i determinacji w inspirującym wykładzie Grzegorza Roga z konferencji Projekcje, która miała miejsce w listopadzie 2016 roku. Zafunduj sobie solidną porcję dopaminy dzięki jaskrawym, wizualnym przykładom, w które obfituje prezentacja. Dowiedz się, czym jest activation energy i jak wykorzystać ją do zdobywania cennych umiejętności. <br><br> Zapraszamy na wyjątkową prezentację dla wszystkich, którzy chcą odkryć potęgę zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Oglądana codziennie rano z powodzeniem zastępuje solidną porcję kofeiny. Uwaga! Zawiera kilka przekleństw, na szczęście po angielsku :wink: <br><br> Miłego odbioru - Grzegorz Róg.

Grzegorz Róg

Autor: Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich. <br><br> W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!

eduweb.pl
@greg_rog

Recenzje

5

67 dodanych ocen

2015-11-24

Bardzo ciekawe. Czekam z niecierpliwością co nowego w temacie webdesignu :)

Krzysztof Grudzień

2015-11-24

Ja również nie zamierzam przeoczyć tego warsztatu =]

Jacek Kusiak

2015-11-24

Na taki temat czekałam:)

Izabela Hardyn

2015-11-25

Czekam :) Ołówki już się rozgrzewają ;)

Granishka Truchlińska

2015-11-25

Czekam :)

Aneta Nowak

2015-11-25

Czas na dzisiejszy wieczór zarezerwowany !

Patryk Wiśniewski

2015-11-25

czekamy :D

Maciej Wydmuch

2015-11-25

Takie darmowe warsztaty są co tydzień ?

Mariusz Szczerbal

2015-11-25

Bardzo fajny warsztacik. Polecam, duża liczba ciekawych linków i informacji.

Przemyslaw Szliep

2015-11-25

Zdecydowanie polecam. Przedsmak nadchodzącego kursu Nowoczesny Webdesign – UI oraz UX. Poza warsztatem wiele cennych informacji i wskazówek uzyskanych od uczestników na czacie (wartość dodana). Czekamy na realizacje pomysłu Roberta z utworzeniem grupy na fb.

Patryk Wiśniewski

2015-11-25

Czekam aby zobaczyć :)

Marcin Lewtak

2015-11-25

Czekam aby zobaczyć :)

Marcin Lewtak

2015-11-26

Bardzo dobry warsztat :)

Marcin Magiera

2015-11-26

Zapowiada się super! Czekam też na kurs, bo bardzo się przyda :)

Kinga Szumilas

2015-11-28

Hej - wybaczcie opóźnienie, Warsztat będzie dostępny dziś wieczorem, mały chochlik przy nagrywaniu spowodował opóźnienie. Pozdrawiam!

Grzegorz Róg

2015-11-28

Warsztat już dostępny - miłego oglądania!

Grzegorz Róg

2015-11-29

Super warsztat na temat nowości w webdesign np.: material design.

Krzysztof Grudzień

2015-12-16

47:55

Jakub Meysner

2015-12-20

Ciekawy warsztat, z dużą ilością fajnych linków i informacji. Material design wygląda obiecująco.

Kamil Kurek

2015-12-22

Paralax Hero Hamburger

Maciej Sobolewski

2015-12-28

Bardzo dobry warsztat :)

Agnieszka Szulc

2015-12-28

SUPER warsztat :)

Aneta Nowak

2015-12-30

Odnośnie kontinuum można przywołać aplikację Pocket, która obecnie pozwala w przeglądarce internetowej zapisać strony artykuły, do których chcemy wrócić lub przeczytać w wolnej chwili, bo akurat w akurat teraz nie możemy. Fajne jest to, że synchronizuje się zarówno po dodaniu strony z aplikacji w telefonie, jak i dodanie z przeglądarki an komputerze. Takich aplikacji powinno być więcej. To mój pierwszy warsztat , wrażenia bardzo pozytywne. Z chęcią będę uczestniczyć w innych warsztatach. Wiedza na pewno mi się przyda. Każdy grafik powinien obejrzeć ten film.

Kinga Mzyk

2016-01-06

8 minuta

Przemysław Spaczek

2016-01-12

pauza

Marcin Kurpiewski

2016-01-12

Masa materiału do analizowania, czerpania inspiracji i nauki...:) warto

Marcin Kurpiewski

2016-01-12

Nowy stary Flat design żywe kolory-solid flateuicolors.com -> (klasyczne kolory) long shadow - >subtelne cienie content jako przycisk->hero images duże klikalne obrazki prostota i minimalizm ->delikatne gradienty prosta typografia-> jeden font ui8.net typewolf.com typografia zamiast grafiki (używanie plikow svg) dlaczego flat: minimalizm sprzyja czytelności treśc na pierwszym miejscu material design (strona google) webcomponents.org polymer-project.org getmdl.io card design (cały kafelek klikalny) bootcards - kafelki na bazie bootsrtapa speakerdeck.com card patterns nowy paralax cameo forbettercoffe paralax prezentacja produktu opowiadanie historii jackdaniels strona -zobaczyc fullscreeen video -krótkie video do 30 sek - cinematic (częśc obrazka jest animacją) - fallback -zmniejszenie przez kompresję -h264/ogg/theora 6. design patterns pttrns.com 7. mikrointerakcje 8.interakcje i hovery studio.uxpin.com interaction design best practice 9. loong scrool przewijanie kontinuum, kliknie - decyzja prosty kontekst nawigacyjny korzystny w opowiadaniu historii mega menu hamburger menu (trzy kreski) awwwards.com siiimple.com onepagelove.com personalizacja ui kontinuum na przestrzeni urządzeń notyfikacja w przeglądarce dobrze zprojektowana grywalizacja rwd i nowe urządzenia

Katarzyna Górczak

2016-01-14

Dobry warsztat!

Jarosław Makowski

2016-01-18

google.com/design/spec getmdl.io polymer-project.org

Patryk Bachlaj

2016-01-21

Cały kurs równie dobry :)

Dawid Mazur

2016-02-05

elements.polymer-project.org getmdl.io

Ernest Szarek

2016-02-10

Bardzo przyjemny warsztat!

Jakub Kukuryk

2016-02-12

Porządna pigułka trendów na 2016:)

Mateusz Bieniaszczyk

2016-02-25

TRENDY 2016: A. Flat 2.0 B. typografia zamiast grafiki (bardzo spoko, bo typografia zamiast grafik odciąża nam stronę, przyspiesza jej ładowanie) - ui8.net/categories/fonts C. material design D. cards design E. nowy parallax NOWY FLAT DESIGN (FLAT 2.0) Cechy charakterystyczne: A. żywe kolory - solidy (flatuicolors.com) B. long shadow - subtelne cienie C. content jako przycisk (duże kafelki, z których każdy jest klikalny, w całości) hero image - obrazem na cała stronę D. prostota i minimalizm E. prosta typografia - one font design jeden font, rozróżniany np. grubością, tłem (call to action) Zalety: A. lekki, stawiający na wydajność stron WWW B. przyjazny w kontekście Responsive Web Design C. minimalizm sprzyja czytelności D. treść na pierwszym miejscu (content is the king) Wady: A. dla mniej doświadczonych użytkowników ryzyko braku intuicyjności B. źle wykonany flat wygląda jak niedoróbka C. wszyscy są flat (oryginalność się zaciera) MATERIAL DESIGN: A. google.com/design/spec/material-design B. wyrósł z androida C. polymer-project.org - gotowe komponenty! D. getmdl.io/components - gotowe layouty! E. jest zakorzeniony w fundamentach i dobrych praktykach projektowania, a powiew świeżości zapewniają interakcje oraz animacje (charakterystyczny efekt kliknięcia) F. material design to kolor, kształt, płynność, prostota Plusy Material Design: A. szereg gotowych zasobów i bibliotek B. minimalizm sprzyja czytelności CARDS DESIGN: A. kafelkowy layout B. dobrze działa responsywnie (można spoko reorganizować elementy) C. dobrą praktyką jest to, aby cały kafelek był klikalny D. bootcards.org (na bazie bootstrapa) NOWY PARALLAX: A. przejście do kolejnych "stron" scrollowaniem B. np. newjumoconcept.com - jest spoko, bo nie trzeba scrollować, po prawej stronie jest wylistowany panel do sterowania stroną C. świetna opcja do pokazania produktu D. vimeo.com/cameo - wygląda jak film, elementy się animują przy scrollowaniu

Aleksandra Filipek

2016-02-29

Ciekawe informacje.

Marcin Lewtak

2016-02-29

Ciekawe informacje.

Marcin Lewtak

2016-03-01

Rewelacja!

Wojciech Czerniatowicz

2016-03-01

Wybrać prof.

Wojciech Czerniatowicz

2016-03-12

flatuicolors.com

Bogusław Rychlak

2016-03-13

Rewelacja! Jak zwykle spora dawka pożytecznej wiedzy ;)

Michal Kowal

2016-03-29

Trendy w webdesign 1. Flat 2.0 Stary Flat design - żywe kolory - solidy, Nowy Flat design - 2.0 dodajemy delikatne cienie, gradienty, klasyczna paleta barw, long shadow są zastępowane subtelnymi cieniami,

Paulina Beck

2016-04-05

Ciekawe i przydatne informacje

Marcin Hanyszkiewicz

2016-04-08

Świetny warsztat, dzięki! :)

Monika B

2016-04-14

Klasyczne kolory - bez zywych, delikatne cienie, caly box jako przycisk, jeden font - rozne warianty, typografia zamiast grafiki (albo glownie text i jakie elementy stockowe dookola), animacje boxow/przyciskow/elementow na boxie helbak.com ui8.net typewolf.net materialdesign polymerproject interakcja/animacja card design-masonry Paralaxa jako przejscia calych "stron" a nie po kawalku scroll (tylko czasami np) newjumoconcept.com animacja elementow na stronie podczas scrollowania video bg albo gif zapetlony mikrointerackej z tym co wciska/robi uzytkownik animacje/hovery elementy klikalne przy obrazkach np (TIPY/tooltips) interaktywne/rozwijane menu - niekoniecznie tylko ikony i teksty ale np pozycja w menu rozwija katalog dostepnym podstron/elementow danej kategorii np sluchawki i rozwija mini katalog sluchawek + mozliwosc przejscia po normalnych linkach/napisach dalej co takze stanowi czesc tej pozycji w menu - megamenu nawigacja contentem - teksty lub zdjecia, konkretne tresci + zajebiste grafiki/zdjecia bez zbednych pierdol. siiimple.com

Wojciech Keller

2016-06-28

Bardzo dobry warsztat. Dzięki serdeczne! Oczywiście polecam każdemu.

Robert Krzeszowiak

2016-07-11

Strony WWW. FLAT Design - minimalistyczne obrazy graficzne Hero Images - duże obrazy zajmujące większość strony Jeden font, z dodatkiem pogrubienia Typografia (orginalne fonty) zamiast grafiki Material Design- https://getmdl.io/index.html Efekt Parallax - Strona ciągiem w dół http://www.zensorium.com/tinke/#buy Stosowanie z umiarem NIe stosować lewo, prawo Przejścia całych stron Strona z opowieścią Strony z video w tle (5-30sek) lub cinematic czyli zdjęcia gdzie jeden fragment sie rusza a wszystkie inne są zatrzymane, NIE UŻYWAJ dzwięku Menu Hamburger - menu w kształcie 3 kresek

Michał Wiktorek

2016-07-18

Potwierdzam

Marcin Lewtak

2016-07-18

Potwierdzam

Marcin Lewtak

2016-07-21

Jeszcze odnosnie kontinuum - youtube odtwarza film w momencie gdzie sie skonczylo na jednym urzadzeniu i kontynuuje po wlaczeniiu tego na innym :) Swietny warsztat! Pozdro

Janusz Zasadzki

2016-08-03

Inspirujący materiał. Garść przydatnych linków i informacji.

Katarzyna Domańska

2016-08-04

świetny materiał

Marcin Lewtak

2016-08-04

świetny materiał

Marcin Lewtak

2016-09-22

Czy linki są jeszcze gdzieś dostępne?

Agnieszka Zalejska

2016-10-02

dołączam się do pytania Agnieszki...?

Tomasz Gibas

2016-10-03

Naprawdę pomocne

Kamil Iwański

2016-10-22

articles.dappergentlemen.com/2014/12/03/flat-design-2<br />flatuicolors.com<br />infographic.arte.tv/cinema/polar/fr/femme-fatale#/presentation<br />colorhunter.com/tag/minimalist/1<br />helbak.com<br <br />duffy.com/library<br /><a style='color:blue' href="<a style='color:blue' href="https://www.dropbox.com/">https://www.dropbox.com/</a>"><a style='color:blue' href="https://www.dropbox.com/">https://www.dropbox.com/</a></a><br /><a style='color:blue' href="<a style='color:blue' href="http://colorhunter.com/tag/minimalist/7">http://colorhunter.com/tag/minimalist/7</a>"><a style='color:blue' href="http://colorhunter.com/tag/minimalist/7">http://colorhunter.com/tag/minimalist/7</a></a><br />ui8.net/categories/fonts<br />boxesandarrows.com<br />typewolf.com<br />google.com/design/spec/material-design/introduction.html<br />webcomponents.org<br /><a style='color:blue' bootcards.org href="https://www.polymer-project.org/1.0/start/">https://www.polymer-project.org/1.0/start/</a><br />getmdl.io

Dorota Kowalewska

2016-10-24

zgadza się materiał super

Marcin Lewtak

2016-10-24

zgadza się materiał super

Marcin Lewtak

2017-05-24

Dołączam do pytania Agnieszki i Tomasza - gdzie można znaleźć linki, o których mowa?

Aleksandra Janicka

2017-06-27

TYPOGRAFIA

joanna sokolowska

2017-08-16

Podbijam pytanie :)

Maciej Michalski

2017-08-23

@Aleksandra Janicka @Tomasz Gibas @Agnieszka Zalejska Niestety nie mamy listy gotowych linków, utraciliśmy ją bezporwrotnie [*] trzeba na własną rękę je wyklikać.

Obsluga Klienta eduweb.pl

2017-09-06

ciekawa o lekcja o stronach www. Muszę powtórzyć :)

Ewa Panasiuk

2017-10-27

Flat design *** Material design : 18:00 *** ui8.net - 10:25 - jeden z lepszych zbiorów (np.Wireframe Kits, Fonty) *** typewolf.com - 14:40 Fonty i artykuły o typografii *** google.com/design/spec/material-design/introduction.html - 18:00 **** webcomponents.org - 20:08 ****

Agata Trzaska

2017-11-10

Jeden z użytkowników odtworzył linki - ogromne podziękowania dla Rafała! Są dodane na nowo jako źródła :)

Grzegorz Róg

2018-07-22

27 min - Material Design (animacje)<br />40 min - parallax<br />45 min - cinematic (animowane gify) - blazepress.com (cinemagraph) 59 min - long scroll - uzasadnienie i wady

Elżbieta Kaczak-Kościańczuk

2019-02-10

Może jakiś warsztat na temat przygotowania cinematic?

Adam Maciejewski

Ten kurs nie posiada jeszcze transkryptu. Choć bardzo się staramy, wygenerowanie transkryptów do wszystkich kursów jest bardzo czasochłonne. W wielu przypadkach wymaga zaangażowania drogiego oprogramowania i godzin pracy przy poprawianiu transkryptu tak, aby był on możliwie jak najlepszy.

Zależy nam na tym, aby przygotować transkrypty do wszystkich naszych treści. To jedyny sposób dla osób niedosłyszących, aby mogły wygodnie uczyć się technologii. Poza tym, transkrypty ułatwiają skanowanie kursu w poszukiwaniu informacji i jego indeksowanie.

Szukamy osób, które mogłyby nam pomóc w poprawianiu transkryptów. Jeśli masz chwilę wolnego czasu i interesuje Cię dany kurs, w zamian za taką pomoc chętnie udostępnimy Ci wybrany materiał. Wyślij swoje zgłoszenie tutaj, jeśli możesz pomóc nam rozwijać platformę.

  • Informacje
  • Lekcje
Wykup w abonamencie od 79zł
Przetestuj za darmo przez 7 dni!

Autor: Grzegorz Róg

Czas:

  • Certyfikat w ramach Ścieżki
  • Dostęp z urządzeń przenośnych
  • Licencje dla firm i szkół
Podaruj w prezencie

Trendy w Webdesign - UI/UX 2016

  • Trendy w Webdesign - UI/UX 2016