Menu

Sketch

Czym jest: Sketch?

Sketch to rewolucyjne narzędzie do projektowania interfejsów i innych elementów graficznych. Jest obecnie branżowym standardem, a jego znajomość jest praktycznie obowiązkowa dla osób, które zajmują się webdesignem. Nauka Sketcha szczególnie polecana jest wszystkim projektantom graficznym, ponieważ praca w Sketchu to olbrzymia wygoda i spora oszczędność czasu. Oprócz tego Sketch jest coraz powszechniej stosowany przez duże studia graficzne i agencje, chociaż w dalszym ciągu na razie prym wiodą rozwiązania Adobe.

Nauka Sketcha pozwala na przyspieszenie i ułatwienie pracy również programistom, ponieważ daje designerowi narzędzia do łatwego i skutecznego przygotowywania grafik wykorzystywanych w projektach a następnie eksportowania ich w wielu wersjach i formatach. Co ciekawe, wiele rozwiązań dostępnych obecnie w Adobe XD miało swój początek właśnie Sketchu i zostało później przeniesione na tę platformę.

Do niewątpliwych zalet pracy w Sketchu należą symbole, które pozwalają na bardzo szybką pracę i korzystanie z jednej bazy elementów graficznych wykorzystywanych później na wielu ekranach - co daje możliwość szybkiego i łatwego wdrażania zmian w całym projekcie. Sketch jest narzędziem intensywnie rozwijanym, które z każdą kolejną aktualizacją pozwala na coraz więcej działań bezpośrednio z poziomu aplikacji - być może już niedługo będzie pozwalał na generowanie gotowego front-endu strony internetowej.

więcej... ukryj...

Ścieżka Nowoczesne UI

To jest podstawowa Ścieżka w ramach tej technologii. Ścieżki są przez nas starannie ułożone i umożliwiają zdobycie Certyfikatu i Odznaki.

Czas: 18 godzin
KONTYNUUJ

Zarobki ekspertów Sketch

Stanowiska: Graphic Designer, UX/UI Designer
Wynagrodzenia netto: 3500-6000 zł
Kto rekrutuje? AVON, Getin Noble Bank, Nestle, TVN, ING, Samsung, Aliorbank, SWPS

zobacz oferty pracy
7 godzin 34 minuty

Kurs Sketch

Projektowanie UI

Sketch to aplikacja, która w ostatnim czasie zdobyła serca wszystkich, którzy projektują UI czy UX, choć tak naprawdę Sketch to program, którego nauczyć może się każdy. Oprócz licznych zalet, Sketch posiada także jedną dużą wadę - dostępny jest wyłącznie na platformę Mac OS. Jeśli jednak jesteś szczęśliwym posiadaczem Mac'a - grzechem byłoby nie wykorzystać potencjału, który tkwi w pracy w Sketch'u. Zapewniam Cię, że praca z grafiką i projektowanie interfejsów jeszcze nigdy nie było tak szybkie i przede wszystkim - przyjemne.

Grzegorz Róg

1 godzina

Chyba Sketch

Poznaj potencjał nowoczesnej aplikacji do projektowania grafiki jaką jest Sketch!

Grzegorz Róg

}