Kurs Adobe InDesign

Intro

Lekcje
 • Opis
 • Recenzje
 • Autor
 • Transkrypt

14 ocen

Lubię to! 336

Wprowadzenie

Poznaj wspaniałe możliwości programu Adobe InDesign i zacznij przygotowywać profesjonalne materiały na potrzeby druku - magazyny, foldery, ulotki. Na wszystkich etapach poznawania programu będzie towarzyszył Ci ekspert od wielu lat pracujący w branży DTP.

 1. Omo´wienie praktycznego projektu broszury
 2. Praca z typografia? w InDesign
 3. Formatowanie obiekto´w i praca na warstwach
 4. Techniki wydajnej pracy z kolorem
 5. Transformacje i przeksztalcenia obiekto´w
 6. Praktyczne wskazo´wki optymalizacji grafiki do druku
 7. Praca z tabelami w InDesign
 8. Formatowanie podstawowego stylu akapitowego
 9. Generowanie poprawnych pliko´w PDF
 10. I wiele, wiele wie?cej!

Poznanie i przygotowanie interfejsu

W pierwszych rozdziałach kursu, autor przeprowadzi Cię po oknach i panelach aplikacji InDesign. Poznasz techniki dostosowania preferencji i układu narzędzi do własnych potrzeb. Dowiesz się jak nawigować po obszarach roboczych i poruszać się między stronami dokumentu. Wreszcie stwo- rzysz swój pierwszy nowy dokument i będziesz mógł rozpocząć pracę z tekstem i grafiką.

Formatowanie tekstu i praca z typografią

Dowiedz się czym jest ramka tekstowa i jak korzystać z jej funkcjonalności. Układaj tekst w taki sposób, aby twoja publikacja zyskała niepowtarzalny charakter. Dobra typografia to 80% dobrego projektu. W kursie poznasz metody przelewania tekstu między stronami w ramkach, nauczysz się tworzyć kolumny i łamy oraz dowiesz się jak korzystać z kapitalików czy biblioteki TypeKit. Poznasz profesjonalne techniki korzystania z tabulatorów, inicjałów i linii akapitowych.

Zobacz lekcję "Rozciąganie akapitu na kolumny"

Praca z grafiką i formatowanie obiektów

Adobe InDesign służy do składu publikacji oraz łamania tekstu. Ale dobra publikacja nie może obejść się bez dobrej i wyszukanej grafiki. Dlatego podczas pracy z kursem poznasz techniki umieszczania zewnętrznych grafik w swoim projekcie. Dowiesz się jak efektywnie korzystać z panelu „Links” oraz jak aktualizować zmiany w podłączonych plikach graficznych. Autor pokaże Ci techniki współpracy InDesigna z Adobe Photoshop i Adobe Illustrator. Dzięki temu Twoja praca będzie wygodna i wydajna, a grafika, którą stworzysz będzie prezentowała wysoki poziom.

Zobacz lekcję "Umieszczanie obiektów"

Tworzenie wyszukanych gradientów i próbek kolorów

Poznaj techniki przyspieszania pracy z panelem„Swatches”. Kiedy tworzysz nowe obiekty graficzne nie musisz za każdym razem ustawiać dla nich nowego koloru. Wystarczy że wcześnie zdefiniujesz kilka kolorów i jednym kliknięciem przypiszesz je do odpowiednich obiektów. Ponadto nauczysz się tworzyć gradienty i grupy kolorów. Dowiesz się też czym są kolory nienazwane oraz jak praco- wać z obrysem i wypełnieniem obiektu wektorowego.

Sprawdzanie i dopracowanie finalnego projektu

Dzięki temu, że kurs przeprowadzony jest na praktycznych przykładach, będziesz wiedział jak wdrożyć poznane techniki do swojej codziennej pracy. Na podstawie kompletnego projektu broszury trójdzielnej dowiesz się jak zoptymalizować pracę pod kątem druku oraz jak przygotować i ułożyć strony publikacji. Na podstawie nowego dokumentu będziesz mógł stworzyć szablon, aby wykorzystać go do innych projektów i szybko rozpocząć z nimi pracę. Poznasz metody układania obiektów za pomocą inteligentnych linii pomocniczych i prowadnic - dzięki temu wykonasz projekt z zachowaniem wysokich walorów estetycznych. Kiedy wszystko będzie już gotowe, przeprowadzisz sprawdzanie pisowni, aby wyeliminować wszelkie przypadkowe literówki. Dzięki temu, kiedy oddasz swój projekt do druku będziesz pewny, że jest w pełni wartościowy. Prowadzą- cy pokaże Ci również jak radzić sobie z brakującymi fontami i przygotowywać poprawne pliki PDF.

Zobacz lekcję "Brakujące fonty"

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Omówienie praktycznego projektu broszury
 • Praca z typografią w InDesign
 • Formatowanie obiektów i praca na warstwach
 • Techniki wydajnej pracy z kolorem
 • Transformacje i przekształcenia obiektów
 • Praktyczne wskazówki optymalizacji grafiki do druku
 • Praca z tabelami w InDesign
 • Formatowanie podstawowego stylu akapitowego
 • Generowanie poprawnych plików PDF
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Adobe InDesign - Podstawy jest przeznaczony dla osób, które chcą rozpocząć naukę ze składem publikacji i DTP w InDesign. Szeroki zakres podstawowych zagadnień jakie omawiane są w tym kursie, pozwoli na wykorzystanie poznanych technik w codziennej pracy. Kurs zawiera wiele praktycznych wskazówek i technik przedstawionych w taki sposób, aby osoby początkujące mogły poradzić sobie z tworzonym projektem.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna, a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe publikacje i grafiki.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki, a same dodatki, które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.
 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
5 godzin

Kurs Adobe InDesign
Projektowanie i Skład Książki

Witaj w kursie Adobe InDesign - Skład i Projektowanie Książki. Jest to zbiór najlepszych warsztatów dotyczących pracy z aplikacją InDesign, wydanych w ramach cyklu Eduweb Live. Dzięki starannie dobranym warsztatom poznasz techniki zaawansowanej pracy z narzędziami InDesigna, służącymi do składu oraz formatowania książek. Dzięki zagadnieniom zawartym w materiałach dowiesz się jak poprawnie składać publikacje w formie książki, jak czyścić tekst i pracować z typografią, a także na co zwracać uwagę podczas składu i jak poprawnie definiować style. Ponadto - stworzysz okładkę, wygenerujesz wersję cyfrową książki i poznasz stałe elementy, na które warto zwracać uwagę. Kurs ten zawiera również dodatkową, obszerną lekcję, która nie znalazła się dotychczas w naszej Bazie Wiedzy!

Michał Wedlechowicz

5 godzin 30 minut

Kurs Projektowanie Graficzne
Nadruk na Tekstyliach

Witaj w kursie projektowania wzorów drukowanych na tekstyliach! W tym kursie poznasz technologie wykorzystywane w druku na odzieży, oraz techniki pracy w popularnych aplikacjach graficznych, które pomogą Ci stworzyć kreatywne projekty, a następnie przygotować je do druku na materiałach. Dzięki lekcjom zawartym w tym kursie zrozumiesz na czym polega proces rozbarwienia wzorów do sitodruku, jak przygotować grafikę do aplikacji termotransferowej, oraz wiele, wiele więcej!

Michał Wedlechowicz

9 godzin 30 minut

Kurs Projektowanie Graficzne
Tworzenie Opakowań

Poznaj specjalistyczną dziedzinę projektowania opakowań razem z ekspertem z ogromnym branżowym doświadczeniem. Masz przed sobą ponad 9-godzinny kurs, który wprowadzi Cię w tajniki tworzenia popularnych rodzajów opakowań. 6 praktycznych przykładów obejmuje opakowania projektów spożywczych, pudełka i wykrojniki, etykiety butelek czy puszek, przygotowane tak, aby Twoja praca spełniła oczekiwania zleceniodawcy i potencjalnego konsumenta. Poza tym w kursie poruszamy ważne kwestie przygotowania do druku, doboru barw, pracy z kodem kreskowym i obowiązkowymi elementami opakowań. Zaczerpnij tajemnej, branżowej wiedzy i już teraz twórz profesjonalne, jakościowe projekty!

Michał Wedlechowicz

6 godzin

Kurs Techniki Druku i DTP
w Praktyce

Poznaj od podstaw techniki składu publikacji zgodnie z tajnikami sztuki poligraficznej. Dowiedz się jak pracować z najpopularniejszymi aplikacjami graficznymi w taki sposób, aby tworzyć materiały poprawnie przygotowane do druku. W kursie poznasz techniki druku i uszlachetniania oraz dowiesz się na czym polega współpraca grafika z drukarnią. Ponadto pokażemy Ci jak sprawnie i szybko sprostać technicznym wymaganiom zakładów poligraficznych!

Michał Wedlechowicz

8 godzin

Publikacje Cyfrowe w InDesign
Techniki Pracy z ePub

Światowe statystyki wskazują że ilość cyfrowych publikacji jest już ponad trzykrotnie większa niż tradycyjnych. Zdecydowana większość wydawnictw decyduje się na wdrożenie e-publikacji. Trend jest jasny, a z naszym kursem dowiesz się jak przygotować interaktywne, fantastyczne publikacje na urządzenia takie jak tablety. „Techniki pracy z ePUB” to kompleksowy materiał szkoleniowy, w którym na przestrzeni ponad 70 lekcji, na praktycznych przykładach dowiesz się jak projektować treści pełne animacji i interakcji na urządzenia mobilne. Nauczysz sie tworzyć książki elektroniczne w formacie ePUB oraz dowiesz się jak wykorzystać do tego nowe funkcjonalności InDesigna CC.

Michał Wedlechowicz

7 godzin 30 minut

Kurs Adobe InDesign
Techniki Zaawansowane

InDesign to branżowy standard w zakresie składu tekstu i przygotowania wielostronicowych publikacji do druku. Kurs na przestrzeni 60 lekcji pokazuje od A do Z kompletny projekt przygotowania ciekawego magazynu do druku. Poza niezliczoną ilością wskazówek dotyczących samej pracy z InDesign, znajdziesz w nim także masę trudno dostępnej wiedzy na temat procesu przygotowania do druku i współpracy z drukarnią.

Michał Wedlechowicz

60 minut

Podstawy Składu Książki w InDesign cz.5

Zapraszamy na kolejny warsztat dotyczący projektowania książki. Tym razem materiał przygotowany w poprzednich warsztatach przebudujemy na cyfrową książkę w formacie ePub Reflowable. Dzięki temu poznacie podstawowe zasady pracy z publikacjami tego typu, a także nauczycie się korzystać z takich narzędzi jak panel Articles w Indesign oraz dodatkowe opcje stylów akapitowych, które pomogą poprawnie wyeksportować książkę ePUB. <br><br>Na warsztat zaprasza Michał Wedlechowicz.

Michał Wedlechowicz

60 minut

Projektowanie książki w InDesign cz.4

Zapraszamy na kolejną część cyklu warsztatów poświęconych projektowaniu książki w Adobe InDesign. Tym razem będziemy pracować z grafiką i stylami obiektów zakotwiczonych. Prowadzący poświęci większą uwagę panelowi Object Styles abyście mogli opanować dodawanie i edycję atrybutów obiektu w nieco inny sposób niż dotychczas. Stworzymy zaawansowane style w oparciu o oblewanie obiektu tekstem czy efekty graficzne, oraz postaramy się tak rozmieścić grafikę, aby nie zaburzyć składu tekstu naszej książki.<br> Na warsztat zaprasza Michał Wedlechowicz!

Michał Wedlechowicz

60 minut

Projektowanie książki w InDesign cz.3

Zapraszam na trzeci już warsztat z cyklu projektowania ksiażek w InDesign. Tym razem prowadzący przedstawi techniki pracy z trybem "Księgi" (Book), za pomocą którego nauczycie się jak złożyć osobne rozdziały w całość, dokonać synchronizacji i sprawdzenia plików oraz eksportu do pliku produkcyjnego. Stworzymy również nowy spis treści uwzględniający wszystkie rozdziały dokumentów wchodzących w skład pliku księgi, a na koniec poznacie techniki pracy z niestandardową okładką książki w Indesign.<br><br> Na warsztat zaprasza Michał Wedlechowicz

Michał Wedlechowicz

60 minut

Podstawy Składu Książki w InDesign cz.2

Zapraszamy na drugą część cyklu projektowania i składania książek w InDesign. W tym warsztacie Michał Wedlechowicz przedstawi Wam techniki tworzenia elementów takich jak: <ul class="livelist"> <li>wielopoziomowego spisu treści</li> <li>wielopoziomowego indeksu na ostatnich stronach publikacji</li> <li>wskazówki dotyczące optymalizacji szybkości pracy</li> </ul> Dowiesz się także, jak korzystać z panelu "Index" aby stworzyć estetyczny spis zagadnień zawartych w książce. Ponadto, dodamy strony wzorcowe, ustawimy balans nierównej chorągiewki tekstu i wiele więcej. <br><br> Do usłyszenia!

Michał Wedlechowicz

60 minut

Podstawy Składu Książki w InDesign cz.1

Ważne: Ten Warsztat będzie dodany bezpośrednio do bazy wiedzy i nie transmitujemy go na żywo. <br><br> W tym warsztacie Michał Wedlechowicz opowiem o technikach pracy i sztuczkach związanych ze składem i łamaniem tekstu dla takich publikacji jak książka. Poznasz sposoby na „czyszczenie” tekstu, zobaczysz jak likwidować puste akapity, i formatować odpowiednie style w Adobe InDesign. Ponadto prowadzący pokaże Ci jak efektywnie korzystać z funkcji „znajdź/zastąp” oraz jak radzić sobie z błędnym formatowanie akapitu unikając występowania „szewców” i „bękartów”. Niniejszy warsztat stanowi wstęp do tematyki składania książek w InDesign. To pierwszy z serii Warsztatów w których poznasz tajniki składania tego typu publikacji - już wkrótce ukażą się kolejne! <br><br> Serdecznie zapraszamy!

Michał Wedlechowicz

60 minut

Publikacja z InDesign do ePUB w Praktyce

Zapraszamy na praktyczny warsztat z ePUB. Michał Wedlechowicz pokaże Wam jak gotowy projekt publikacji drukowanej przekształcić w interaktywną książkę ePUB Fixed Layout. Poznacie techniki optymalizacji grafiki i tekstu na potrzeby urządzeń mobilnych, a także metody tworzenia spisu treści oraz efektownych przejść. Przebudowaną publikację wyeksportujemy do formatu ePUB i dokonamy sprawdzenia za pomocą aplikacji ePUB Checker.

Michał Wedlechowicz

60 minut

Praca z rozkładówką i panel Preflight w InDesign

Poznaj podstawy i praktyczne techniki pracy ze "składkami" w InDesign. W niniejszym warsztacie Michał Wedlechowicz przeprowadzi Cię przez proces tworzenia wielostronicowej broszury pracując na stronach widzących. Podczas składania broszury będziemy pracować ze stylami akapitowymi i sprawdzimy gotową publikację za pomocą panelu preflight tworząc własny profil wykrywania błędów. Następnie dowiesz się jak poprawnie wyeksportować materiał do PDFa bez spadów wewnętrznych. <br/><br/> Serdecznie zapraszamy!

Michał Wedlechowicz

30 minut

Tworzenie i edycja tabel w InDesign

Poznaj techniki tworzenia, formatowania i edycji tabel w aplikacji Adobe InDesign! <br><br> W tym materiale dowiesz się, jak w szybki i efektywny sposób tworzyć tabele oraz błyskawicznie umieszczać w nich przygotowane treści. Zaprezentujemy Ci sposoby modyfikacji rozmiaru poszczególnych komórek oraz metody łatwego wyrównywania rozmiarów kolumn i wierszy tabel. Ponadto poznasz techniki formatowania wyglądu tabel w taki sposób, aby wyglądały dokładnie tak jak zechcesz. <br><br> Na warsztat zaprasza Michał Wedlechowicz.

Michał Wedlechowicz

60 minut

Teoria kolorów i panel Swatches w InDesign

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak przyspieszyć sobie pracę w kolorami w aplikacji Adobe InDesign, zapraszamy Cię na warsztat, w którym omówimy panel "Swatches" oraz próbki kolorów. Ponadto porozmawiamy o atrybutach koloru obrysu i wypełnienia obiektu, dowiesz się jak przenosić próbki kolorów między dokumentami oraz poznasz różnicę miedzy CMYK, a RGB. Nauczysz się też tworzyć własne próbki kolorów "spotowych" i "procesowych". To i wiele więcej w warsztacie, na który zaprasza Michał Wedlechowicz. Do usłyszenia!

Michał Wedlechowicz

72 minut

DTP w Adobe InDesign

Zapraszamy na Warsztat, w którym Michał Wedlechowicz przedstawi Wam metody pozwalające na profesjonalne i poprawne składanie takich publikacje jak broszury czy ulotki w aplikacji Adobe InDesign. Poznacie między innymi dobre nawyki związane z rozpoczynaniem pracy z materiałami drukowanymi, a przy okazji prowadzący przedstawi Wam kilka ciekawych sztuczek oraz operacji, jakie sam stosuje pracując na co dzień w InDesign. Ponadto dowiecie się w jaki sposób i kiedy stosować kolory Pantone, jak korzystać z biblioteki Pantonów w InDesign oraz sprawdzać poprawność tekstu. <br><br> Zatem jeśli jesteście głodni trudno dostępnej wiedzy z zakresu DTP - ten warsztat jest dla Was! Do usłyszenia!

Michał Wedlechowicz

60 minut

Publikacje Cyfrowe i ePub w InDesign CC

Ten Warsztat stanowi wprowadzenie do Cyfrowych Publikacji, z których użytkownicy będą mogli korzystać na tabletach i smartfonach. Grzegorz Róg w krótkiej prezentacji przedstawi horyzont mediów cyfrowych pod kątem publikacji i ebooków. Zastanowimy się też nad tym, gdzie obecnie znajduje się miejsce dla wydawnictw drukowanych. Poznasz też kilka nowych, ciekawych funkcji Adobe InDesign CC oraz dowiesz się czym jest format ePub oraz jak funkcjonuje w kontekście innych technologii jak Adobe DPS. <br> W Warsztacie dowiesz się między innymi: <ul class="livelist"> <li>Jaki jest kierunek cyfrowych publikacji</li> <li>Jak w tym procesie wykorzystać InDesign</li> <li>Wprowadzenie do formatu ePub</li> <li>Inne technolgie i możliwości</li> </ul> <br> Na Warsztat zaprasza Grzegorz Róg

Grzegorz Róg

60 minut

Adobe Acrobat Pro w Praktyce

Najnowsza wersja Acrobat oferuje wiele ciekawych funkcjonalności, jednak często użytkownicy korzystają z nich jedynie okazjonalnie. Tymczasem potencjał, jaki drzemie w Acrobat jest bardzo duży - możesz tworzyć w nim pliki .pdf z różnych formatów, dodawać metadane czy nawet projektować multimedialne portfolio. <br><br> Zobacz jak wykorzystać funkcje Acrobat Pro w praktycznych zastosowaniach. <br><br> Warsztat poprowadzi Grzegorz Róg

Grzegorz Róg

Autor: Michał Wedlechowicz

Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz

Recenzje Kurs Adobe InDesign

5

14 dodanych ocen

2015-03-25

Doskonały kurs dla tych co chcą poznać i nauczyć się obsługi tego programu w najnowszej wersji

Slawomir Sowiński

2015-05-12

Rewelacyjny kurs! Zdecydowanie polecam!

Mariusz Szafrański

2015-05-12

Mnóstwo wskazówek i wiele ciekawych narzędzi omawianych krok po kroku odwołując się do przykładów. Rewelacja!

Mariusz Szafrański

2015-06-07

Znakomicie przygotowany materiał. Z przyjemnością przechodziłem kolejne etapy. Świetna znajomość tematu i umiejętność przekazania tej wiedzy.. Pozdrawiam i dziękuję

Artur Poźniak

2015-06-20

Wspaniały kurs! Na coś takiego czekałem. Polecam. Mistrzostwo!

Marcin Kwilosz

2015-08-12

no i player wisi uff

Marcin Lewtak

2015-12-01

Właśnie jestem po przerobieniu całego kursu. Jest on idealny dla osób, która rozpoczynają przygodę z projektowaniem na potrzeby druku. Wiele przydatnych wskazówek i patentów, które pozwolą przyśpieszyć pracę. Polecam!

Sebastian Żarnowski

2015-12-01

Zgadzam się z Panem :)

Marcin Lewtak

2015-12-03

Jestem pod wrażeniem :) Materiały zostały tak przygotowane aby można było w każdej chwili odtworzyć wszystkie pokazywane techniki a to duża zaleta. Panie Michale gratulacje super !!!!

Barbara Bogaczyk

2016-01-13

Content is the king :)

Sebastian Żarnowski

2016-08-31

Rewelacyjny kurs i świetny materiał warty polecenia.

Marcin Lewtak

2017-07-31

Bardzo dobry kurs :)

Lukasz S Pierwola

2018-10-11

Spora wiedza wyłożna w sposób jasny, systematyczny i przyjemny w odbiorze. Do tego niezwykle kulturalny i sympatyczny prowadzący -same plusy, polecam

Dorota Sokolowska

2019-03-09

Świetny kurs, ciekawe i przejrzyście podane informacje :) dziękuję

Laura Skowron

Ten kurs nie posiada jeszcze transkryptu. Choć bardzo się staramy, wygenerowanie transkryptów do wszystkich kursów jest bardzo czasochłonne. W wielu przypadkach wymaga zaangażowania drogiego oprogramowania i godzin pracy przy poprawianiu transkryptu tak, aby był on możliwie jak najlepszy.

Zależy nam na tym, aby przygotować transkrypty do wszystkich naszych treści. To jedyny sposób dla osób niedosłyszących, aby mogły wygodnie uczyć się technologii. Poza tym, transkrypty ułatwiają skanowanie kursu w poszukiwaniu informacji i jego indeksowanie.

Szukamy osób, które mogłyby nam pomóc w poprawianiu transkryptów. Jeśli masz chwilę wolnego czasu i interesuje Cię dany kurs, w zamian za taką pomoc chętnie udostępnimy Ci wybrany materiał. Wyślij swoje zgłoszenie tutaj, jeśli możesz pomóc nam rozwijać platformę.

 • Informacje
 • Lekcje
Wykup w abonamencie od 79zł
Przetestuj za darmo przez 7 dni!

Autor: Michał Wedlechowicz

Czas: 7 godzin 45 minut

Wersja:

 • Pliki źródłowe
 • Certyfikat Ukończenia
 • Dostęp z urządzeń przenośnych
 • Licencje dla firm i szkół

Wstęp

 • Intro

 • Wprowadzenie

Zagadnienia wstępne

 • Bitmapa a wektor

 • Synchronizacja kolorów w aplikacjach Adobe CC

Interfejs InDesign

 • Interfejs

 • Poruszanie się po dokumentach

 • Nawigacja między stronami dokumentów

 • Zmiana jednostek miary

 • Dokery i ustawienia domyślne

Nowy dokument i praca ze stronami

 • Tworzenie nowego dokumentu

 • Ustawianie marginesów i łamów

 • Linie pomocnicze

 • Zarządzanie stronami

 • Zmiana rozmiaru strony

 • Zapisywanie plików

 • Zapisywanie szablonów

 • Strony wzorcowe

Praca z tekstem

 • Ramka tekstowa

 • Zaznaczanie tekstu

 • Kontynuacja tekstu w ramkach

 • Kolumny w ramce tekstowej

 • Opcje ramki tekstowej

 • Dopasowanie ramki do tekstu

 • Edytor wątków

Praca z grafiką

 • Umieszczanie obiektów

 • Panel links

 • Edycja plików zewnętrznych

 • Usuwanie białego tła

Formatowanie obiektów

 • Techniki zaznaczania

 • Kolor wypełnienia i obrysu

 • Transparentność

 • Efekt drop shadow

 • Efekty wtapiania

 • Kopiowanie formatowania

 • Zmień i zastąp

Praca z kolorem

 • Panel swatches

 • Kolory nienazwane

 • Próbka gradientu

 • Stosowanie gradientu

 • Grupy kolorów

Ścieżki wektorowe

 • Edycja ścieżki wektorowej

 • Wielokąty

 • Zamiana tekstu na krzywe

Zarządzanie obiektami

 • Układanie obiektów

 • Warstwy

 • Podgląd i blokada warstw

 • Przesuwanie obiektów na warstwach

 • Blokowanie obiektów i grupy

 • Wyrównanie obiektów

 • Oblewanie tekstem

Transformacja obiektów

 • Powielanie obiektów

 • Obracanie obiektów

 • Skalowanie

 • Pochylanie obiektów

 • Odbijanie obiektów

Podstawy formatowania znaku

 • Podstawy formatowania znaku

 • Biblioteka TypeKit

 • Zaawansowane opcje formatowania

 • Kapitaliki

 • Znajdź i zamień

Formatowanie akapitu

 • Opcje wyrównania akapitów

 • Rozciąganie akapitu na kolumny

 • Inicjały

 • Linie akapitowe

 • Punktory

 • Tabulatory

Podstawy tworzenia stylów

 • Podstawowy styl akapitowy

 • Styl nagłówka

 • Styl znakowy

 • Styl obiektu

Praca z tabelą

 • Tworzenie tabeli

 • Dopasowanie wymiarów komórek

 • Łączenie i usuwanie komórek

 • Formatowanie tabeli

 • Formatowanie komórek

 • Wyrównanie tekstu w komórkach

Dopracowanie projektu

 • Wyrównanie tekstu w ramce

 • Brakujące fonty

 • Sprawdzanie pisowni

Sprawdzanie i eksport

 • Podstawy inspekcji wstępnej

 • Eksport JPG

 • Eksport PDF

 • Bonus - wizytówka

Zakończenie

 • Dziękuje za uwagę!