Menu

Adobe XD

Czym jest: Adobe XD?

Adobe XD to stosunkowo nowa aplikacja do projektowania interfejsów, której wygodę użykowania doceniają webdesignerzy szukający regularnie rozwijanych, prostych w obsłudze i profesjonalnych narzędzi do UI designu. Została opracowana przez firmę Adobe w odpowiedzi na potrzeby designerów oraz na rosnącą popularność narzędzi takich, jak Sketch.

Porównanie Adobe XD do Sketcha oraz to, czy wybrać Adobe XD czy Sketch to dylemat, przez jakim stoi wielu designerów. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Adobe XD posiada podobny zbiór funkcjonalności oraz dynamicznie się rozwija, choć na chwilę obecną w dalszym ciągu pozostaje nieco za Sketchem w zakresie możliwości i szybkości pracy. Nie przeszkodziło to jednak w tym, by nauka Adobe XD stała się już branżowym standardem na świecie, i to właśnie to narzędzie do projektowania interfejsów jest wybierane jako główna aplikacja przez wiele firm i agencji.

Wymieniając zalety Adobe XD nie można zapomnieć o tym, że to właśnie to narzędzie dostępne jest zarówno na macOS jak i na Windowsa, co w dalszym ciągu jest na razie rzadkością w przypadku aplikacji dla UI/UX designerów. Kolejne zalety Adobe XD to jedna licencja na Creative Cloud, do oznacza, że firmy zatrudniające grafików pracujących już z użyciem Photoshopa czy Illustratora nie muszą kupować kolejnych licencji. Oprócz tego, dzięki temu Adobe XD dobrze integruje się z całą chmurą Adobe.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów Adobe XD

Stanowiska: Graphic Designer, UX/UI Designer
Wynagrodzenia netto: 3500-6000 zł
Kto rekrutuje? AVON, Getin Noble Bank, Nestle, TVN, ING, Samsung, Aliorbank, SWPS

zobacz oferty pracy