Menu

Lightroom

Czym jest: Lightroom?

Lightroom jest aplikacją szeroko wykorzystywaną przez fotografów - zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorów. Praktyczne i rozbudowane funkcje w Lightroomie sprawiają, że to doskonałe narzędzie dla fotografów zarówno do zastosowań prywatnych i niekomercyjnych, jak i zawodowych. Jeżeli zastanawiasz się jak obrobić dużą ilość zdjęć w szybki sposób, jak wykonać korektę fotografii w praktycznie każdym aspekcie oraz jak katalogować zdjęcia - z pomocą przychodzi tutaj Lightroom.

Nauka Lightrooma jest polecana dla każdej osoby, która szuka wygodnego, rozbudowanego narzędzia będącego jednocześnie biblioteką fotografii. Do zalet programu należy to, że importuje się do niego zdjęcia bezpośrednio z aparatu, a on samodzielnie je następnie je kataloguje. Lightroom dodatkowo obsługuje filtry i presety, a dodatkowo online dostępne jest wiele filtrów, które pomogą Ci w tym, jak łatwo obrobić zdjęcia.

Jeżeli masz do czynienia ze zdjęciami, które wymagają poprawek - Lightroom umożliwia między innymi poprawiania niedoskonałości obiektywów, czyszczenie zdjęć ze zbędnych elementów oraz usuwanie z nich plam. Nauka Lightrooma z kursu eduweb.pl pozwoli na systematyczne poznawanie potencjału narzędzia w obu wersjach rozwijanych przez Adobe. Należy do nich Lightroom Classic oraz Lightroom CC, czyli okrojona, unowocześniona wersja programu oparta na pracy w chmurze.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów Lightroom

Stanowiska: Fotograf
Wynagrodzenia netto: 2200-2200 zł
Kto rekrutuje? Westwing.pl, Edipresse, W. Kruk, Mennica Skarbowa

zobacz oferty pracy
5 godzin 50 minut

Kurs Lightroom CC

Techniki Pracy

Niedawno kupiłeś swój pierwszy aparat i stawiasz pierwsze kroki w fotografii? A może fotografujesz od dawna, ale edycja zdjęć nie jest Twoją mocną stroną? Jeśli tak właśnie jest, sprawdź koniecznie nasz najnowszy kurs Adobe Lightroom CC. Firma Adobe, twórca aplikacji rozdzielił Lightroom na dwa programy - CC, w pełni zintegrowany z chmurą, który zawiera niemal wszystkie najpotrzebniejsze funkcje i Classic CC - to bardziej zaawansowany program, który jednak nie jest tak przyjazny w obsłudze, szczególnie dla kogoś, kto nie ma dużego doświadczenia w obróbce zdjęć. Lightroom CC to wspaniały program dla osób, które oczekują bardzo sprawnej edycji zdjęć, ich szybkiego wybierania i segregowania. Integracja z chmurą zapewnia kopię zapasową zdjęć bez naszej dodatkowej ingerencji, jak również możliwość edycji zdjęć na innych urządzeniach - komputerach, smartfonach czy tabletach. W kursie, nasz ekspert również opowie Ci o edycji zdjęć na przykładzie smartfona. Po przestudiowaniu sześcio godzinnego kursu, Adobe Lightroom CC nie będzie miał przed Tobą tajemnic!

Jakub Kaźmierczyk

6 godzin 48 minut

Kurs Lightroom Classic CC

Techniki Pracy

Rozpoczynasz swoją przygodę z obróbką fotografii, bądź już pracujesz, ale chcesz poznać wszystkie możliwości, jakie daje Ci Lightroom? Adobe Lightroom to fantastyczne narzędzie, dedykowane zarówno dla profesjonalnych fotografików, jak i osób, które pasjonują się tą dziedziną i chcą, by robione przez nich zdjęcia wyglądały jak ze studio z prawdziwego zdarzenia. W kursie poznasz wszystkie tajniki Lightroom Classic CC, a jego autor - profesjonalny fotograf i trener, udzieli Ci także wielu wskazówek związanych z optymalizacją samych technik fotografii.

Pawel Brzozowski