Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Fotografia Krajobrazowa

Fotografowanie krajobrazów jest niezwykle pochłaniające i angażujące, a z drugiej strony - dobre zdjęcie możemy zrobić wszędzie. W tym kursie pokażemy Ci w jaki sposób robić świetne zdjęcia w Twojej okolicy.

29 lekcji

4h 54min

5 (11 oceny)

Fotografia Krajobrazowa - w Praktyce

Krajobrazy od zawsze grały ważną rolę w fotografii. W końcu pierwsze zdjęcie na świecie, czyli Widok z okna w Le Gras autorstwa Niepce Nesphorne'a było właśnie krajobrazem. Fotografowanie krajobrazów jest niezwykle pochłaniające i angażujące, a z drugiej strony - dobre zdjęcie możemy zrobić wszędzie. To również świetna odskocznia od codzienności, a także szansa na pokazanie otaczającego nas świata w nieco inny sposób. W tym kursie pokażemy Ci w jaki sposób robić świetne zdjęcia w Twojej okolicy, lub na wyjeździe.

Solidne podstawy

Kurs zaczynamy odpowiednim przygotowaniem teoretycznym, ale żeby wszystkie zagadnienia były jasne, wymagane są podstawy fotografii. W tej części skupimy się na doborze miejsca, tematu, a także pory. Pokażemy Wam w jaki sposób zaplanować fotografowanie, jak również zwrócimy uwagę na fotografowanie przy okazji i dedykowane wyjazdy fotograficzne. A to wszystko z piękną panoramą Karkonoszy w tle.

Sprzęt i akcesoria

Do fotografowania krajobrazów z jednej strony może posłużyć nawet smartfon, ale chcąc zgłębiać tę dziedzinę warto dobrać dedykowany sprzęt fotograficzny i nie tylko. W tej części skupimy się na aparatach i ich najważniejszych funkcjach, dobrze obiektywów, filtrów, statywów i wielu innych akcesoriach. Dzięki tej wiedzy bez zawahania skompletujesz swój idealny zestaw do fotografii krajobrazowej i unikniesz niepotrzebnych wydatków.

Jelenia Góra i jej piękne okolice

Na miejsce nagrań naszego kursu wybraliśmy Jelenią Górę i okolice. Z jednej strony mogliśmy wybrać się w Alpy, ale z drugiej - zależało nam na pokazaniu z pozoru dość zwykłych miejsc, które na zdjęciach mogą wyglądać naprawdę rewelacyjnie. Nie wybieraliśmy się też na trudne, górskie szlaki, a miejsca które dobraliśmy, wymagają maksymalnie godzinnego spaceru od zaparkowanego samochodu. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę, że często, najciekawsze miejsca znajdziemy zaledwie kilkanaście-kilkadziesiąt metrów od szlaku.

Fotografowanie w praktyce

Zadbaliśmy, aby nasz kurs był maksymalnie różnorodny. Zrobiliśmy więc zdjęcia podczas wschodu słońca przy Zamku Czocha, o poranku odwiedziliśmy wodospady w Przesiece, w ciągu dnia fotografowaliśmy w śnieżnych Jakuszycach, a zachody słońca złapaliśmy na Zamku Księcia Henryka w Sosnówce i na Górze Szybowcowej w Jeleniej Górze. Wykorzystywaliśmy do tego różnorodne techniki i sprzęt. Dzięki temu, żaden krajobraz nie będzie miał dla Ciebie tajemnic. Obserwując Patryka w akcji, zobaczysz jak dobrać wszystkie składniki, żeby zdjęcie było naprawdę dobre!

Postprodukcja - nieodzowny element fotografii w XXI wieku

Edycja zdjęć jest dziś integralnym elementem fotografowania. W całym kursie zwracamy uwagę na to, aby już na etapie wykonywania zdjęć poświęcić temu największą ilość czasu. W końcu samo fotografowanie jest znacznie przyjemniejsze niż edycja zdjęć. Poza tym po co ratować nieudane pliki, skoro można zrobić je od razu dobrze? Patryk nie jest zwolennikiem mocnej, bajkowej edycji zdjęć, ale oczywiście trzeba wyciągnąć ze zdjęć to, co najlepsze. W tej części pokażemy Ci wyselekcjonować te najlepsze kadry, a następnie obrobić je w naturalny sposób.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą nauczyć się robić dobre zdjęcia krajobrazowe, ale nie "przy okazji", a podczas dedykowanych wyjść/wyjazdów fotograficznych. W kursie pokażemy Ci jak podejść do fotografowania od A do Z i jak czerpać z tego przyjemność. Dzięki temu kursowi, na pewno wejdziesz na wyższy poziom fotografii krajobrazowej.

Czego się nauczysz?

  • Doświadczony autor

  • Solidne przygotowanie teoretyczne

  • Dobór odpowiedniego sprzętu

  • Fotografowanie łatwo dostępnych miejsc

  • Wiele technik fotografowania w jednym miejscu

  • Zróżnicowane krajobrazy w obrębie kilkudziesięciu kilometrów

  • Postprodukcja zdjęć krajobrazowych

Zawartość

Fotografia Krajobrazowa

5 rozdziały 29 lekcji 4h 54min

  • Wstęp

    2min

    Wprowadzenie

    Podgląd lekcji

    1min

    Patryk Erbetowski

    1min

  • Przygotowanie do fotografowania

    27min

    Temat i Miejsce

    17min

    Pogoda

    10min

  • Sprzęt

    2h 9min

    Aparat

    17min

    Obiektywy

    12min

    Filtry okrągłe

    Podgląd lekcji

    20min

    Filtry prostokątne

    14min

    Ustawienia aparatu

    22min

    Statywy

    18min

    Plecak czy Torba

    10min

    Akcesoria

    16min

  • Część Praktyczna

    1h 9min

    Wschód słońca - Zamek Czocha

    16min

    Wschód słońca - Część 2

    6min

    Wodospady w Przesiece - Część 1

    Podgląd lekcji

    13min

    Wodospady w Przesiece - Część 2

    6min

    Fotografowanie górskiego potoku w południe

    10min

    Fotografowanie górskiego potoku w południe - Detal

    4min

    Zachód słońca - Zamek Księcia Henryka

    2min

    Złota godzina i zachód słońca na Górze Szybowcowej

    5min

    Błękitna Godzina z Góry Szybowcowej - Część 1

    4min

    Błękitna Godzina z Góry Szybowcowej - Część 2

    3min

    Podsumowanie części praktycznej

    1min

  • Postprodukcja

    1h 7min

    Monitor, komputer, magazynowanie

    11min

    Selekcja zdjęć

    6min

    Najczęstsze błędy

    Podgląd lekcji

    14min

    Edycja pierwszego zdjęcia

    19min

    Edycja drugiego zdjęcia

    11min

    Czy drukować swoje zdjęcia

    6min

Autor kursu

Patryk Erbetowski

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Fotograf i twórca wideo, specjalizujący się w fotografii krajobrazowej. Należy do Foto-teamu Notopstryk i prowadzi dwa kanały YouTube. Z wykształcenia fototechnik i dziennikarz, chętnie dzieli się swoją wiedzą w wideo-poradnikach i podczas warsztatów fotograficznych. Jego zdjęcia można było oglądać na wystawach podczas dużych wydarzeń fotograficznych m.in Targów Foto-Video w Łodzi, czy Olympus Perspektiv Playground we Wrocławiu. Na swoim koncie ma też publikacje w kalendarzach Karkonoskiego Parku Narodowego.
Inne kursy tego autora
Nocna Fotografia Krajobrazowa Fotografia Krajobrazowa

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Robert Studziński

3 lipca 2021

Tomasz Gniewkowski

15 lipca 2021

Nadzieja Karpińska

21 lipca 2021

Marzena

22 lipca 2021

Michał Kubarski

23 lipca 2021

Ryszard Kajkowski

6 września 2021

Przydatny materiał

Joanna Ciemińska-Barłóg

16 października 2021

Z przyjemnością oglądałem ten kurs. Może przedstawia trochę oczywistości (wykonywać gro pracy w terenie, iść w jakość a nie ilość, myśleć przy robieniu zdjęć, nie spieszyć się), które każdy zna, ale łatwo o nich zapomnieć i dlatego warto dla relaksu obejrzeć jak to powinno być i wrócić na właściwe tory.

Paweł Baranowski

24 kwietnia 2022

Zbyszek Szliep

28 kwietnia 2022

Witam. Jestem bardzo zawiedziony tym że nie było wcześniej informacji o tym że kurs jest dostępny tylko online. Do tej pory kupiłem kilka kursów i nie było problemu ze ściągnięciem kursu na dysk i przeglądania go offline. Często podróżuję i nie zawsze mam dostęp do Internetu. Nie korzystam z Waszego programu punktacji więc ta funkcja jest mi niepotrzebna. Domyślam się że chcecie ograniczyć piractwo waszych kursów i stąd te niedogodności. Nie mniej jednak dla mnie takie rozwiązanie jest nie do zaakceptowania. Czuję się oszukany przez Was brakiem widocznej informacji o dostępności kursów i dlatego przez taką politykę już nic więcej u Was nie kupię.

Piotr Nowak

28 grudnia 2022

Robert Harezlak

16 sierpnia 2023

Kurs Fotografia Krajobrazowa

  • 29 lekcji wideo

  • 4h 54min materiału

  • Ostatnia rewizja 29.06.2021

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Fotografia Krajobrazowa

  • 29 lekcji wideo

  • 4h 54min materiału

  • Ostatnia rewizja 29.06.2021

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych