Menu

Foto, Audio i Wideo

Czym jest: Fotografia?

Zainteresowałeś się fotografią albo kupiłeś pierwszy aparat, ale nie wiesz jak wykorzystać w pełni jego możliwości, a ogrom opcji i dostępne materiały wydają Ci się chaotyczne i przytłaczające? Z kursami na eduweb.pl dowiesz się jak zacząć z fotografią i poznasz podstawy tej dziedziny w uporządkowany sposób, opracowany przez wieloletnich ekspertów.

W trakcie kursów powiemy o najważniejszych elementach wpływających na finalne zdjęcie. Dowiesz się czym jest ekspozycja, co to jest ISO, czym jest przysłona, jaki wpływ na zdjęcie ma czas naświetlania. Dowiesz się jaki obiektyw wybrać zależnie od sytuacji, a także porozmawiamy szerzej o sprzęcie fotograficznym - dowiesz się czym różnią się od siebie aparaty, dowiesz się do czego i jak wykorzystać statywy, kiedy stosować filtry, a nawet jak wybrać lampy i oświetlenie podczas sesji.

Podczas trwania kursów dowiesz się jak działa sprzęt studyjny, jak pracować z oświetleniem, jak wykorzystywać blendy i inny osprzęt. Opowiemy Ci o tym czym różnią się warunki studyjne od fotografii, z jaką miałeś do czynienia dotychczas, a także przekonasz się jak pracować z modelką i jak robić dobre zdjęcia produktowe czy kulinarne. Powiemy również o fotografii podróżniczej - to fascynująca dziedzina fotografii, która otwiera zupełnie nowe możliwości przed zarówno początkującymi, jak i profesjonalnymi fotografami.

więcej... ukryj...

Ścieżka Podstawy Fotografii

To jest podstawowa Ścieżka w ramach tej technologii. Ścieżki są przez nas starannie ułożone i umożliwiają zdobycie Certyfikatu i Odznaki.

Czas: 17 godzin 18 minut
KONTYNUUJ

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Fotograf, Kolorysta
Wynagrodzenia netto: 2200-8500 zł
Kto rekrutuje? Westwing.pl, Edipresse, W.Kruk, MennicaSkarbowa, Freelance

zobacz oferty pracy
5 godzin 1 minuta

Kurs Fotografii

od Podstaw

Jesteś zafascynowany fotografią, ale nie wiesz, od czego zacząć swoją przygodę z profesjonalnym wykonywaniem zdjęć? Wahasz się, jaki sprzęt będzie odpowiedni na początek i nie wiesz, jak sprawnie odnaleźć się w technicznym żargonie? Dzięki temu kursowi poznasz wprowadzenie do tajników tej fascynującej dziedziny sztuki. Poznasz historię fotografii, a następnie pokażemy Ci, jakie są najważniejsze cechy dobrego fotografa. Przybliżymy Ci techniczne szczegóły na temat aparatów, matryc i obiektywów, a także pokażemy najważniejsze akcesoria. Dowiesz się, jak dobrze wykorzystywać przesłonę, czas naświetlania oraz ISO. Dzięki połączeniu wiedzy teoretycznej z praktycznymi ćwiczeniami poznasz solidne podstawy i będziesz mógł samodzielnie rozwijać swoją pasję.

Jakub Kaźmierczyk

6 godzin 26 minut

Kurs Obsługi Aparatu

w Praktyce

Fotografia w obecnych czasach otacza nas z każdej strony i coraz więcej osób zaczyna interesować się tą fascynującą dziedziną sztuki. Jeżeli Ty również pragniesz poznać tajniki fotografii profesjonalnej, masz ochotę nauczyć się obsługi aparatu fotograficznego i poznać wszystkie kryjące się w nim funkcje, lub zastanawiasz się, jaki sprzęt najlepiej będzie odpowiadać Twoim potrzebom – ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Jeżeli do tej pory nie miałeś do czynienia z lustrzankami, nie wiesz, jak rozumieć język profesjonalnych fotografów, chcesz dowiedzieć się, czym jest czas naświetlania, ISO czy przysłona – przedstawimy Ci wszystko w przystępny sposób. Jeżeli masz już pewne podstawy, z pewnością wzbogacisz i usystematyzujesz swoją wiedzę dzięki wielu poradom eksperta.

Pawel Duma

4 godziny 42 minuty

Kurs Fotografia Studyjna

w Praktyce

Znasz już podstawy fotografii, ale chcesz wejść na wyższy poziom? Interesuje Cię praca w studio, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Świetnie trafiłeś, bo przygotowaliśmy kurs fotografii studyjnej, skrojony specjalnie do Twoich potrzeb. Fotografia studyjna to niesłychanie ciekawa dziedzina - tu kreowanie rzeczywistości jest jeszcze prostsze. W końcu to Ty ustawiasz lampy, używasz odpowiednich modyfikatorów i to od Ciebie zależy jak będzie wyglądał finalny efekt. Jednak rozpoczęcie przygody z tym rodzajem fotografii wcale nie jest takie proste, szczególnie na początku. Przede wszystkim musisz pracować w całkowicie manualnych ustawieniach, zrozumieć czym są czasy synchronizacji, manipulować parametrami w taki sposób, aby odpowiednio wyważyć światło zastane w stosunku do błyskowego. Brzmi skomplikowanie? Nie martw się, w trakcie kursu wszystko stanie się dla Ciebie jasne.

Jakub Kaźmierczyk

6 godzin 46 minut

Kurs Fotografii Podróżniczej

w Praktyce

Ten kurs to obowiązkowa pozycja dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani podróżami oraz fotografią. Poruszymy kwestie praktyczne, tworząc przystępne kompendium wskazówek, takich jak wybór akcesoriów, przygotowanie do wyjazdu, wyszukiwanie interesujących tematów. Zajmiemy się również aspektami teoretycznymi i kulturowymi oraz trudnościami wiążącymi się z fotografowaniem odmiennych kultur, nieznajomych osób lub dzikich zwierząt. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę przed wyjazdem, w jego trakcie oraz po powrocie, a także jak sprawić, by wykonane zdjęcia przyciągały wzrok i były czymś więcej, niż zwyczajną dokumentacją podróży.

Marcin Dobas

6 godzin 31 minut

Kurs Fotografia Wakacyjna

Podróżowanie z Aparatem

Wakacje to idealny moment na naukę fotografii i przywiezienie całego mnóstwa rewelacyjnych zdjęć. Nowe, ciekawe miejsca, odpoczynek od codziennych spraw i więcej czasu na fotografowanie - to wszystko składa się na świetne zdjęcia, które możecie zrobić wykorzystując urlop. Najczęściej jednak nie podróżujemy sami i musimy liczyć się z towarzyszami naszej podróży nie zamęczając ich tym, że co chwilę będziemy stawać z aparatem, lub testować na nich nowy aparat czy obiektyw. Wszystko musi odbywać się w harmonii - z jednej strony chcemy przywieźć dobre zdjęcia, ale z drugiej - nie chcemy rozgniewać pozostałych członków wyjazdu. I właśnie w tym kursie szukamy tego złotego środka!

Jakub Kaźmierczyk

1 godzina 28 minut

Domowe Studio Fotograficzne

Portret i postprodukcja

Kiedy za oknem temperatura nie pozwala na komfortowe fotografowanie, trzeba poszukać ciepłego, wygodnego miejsca do sesji zdjęciowej. Okazuje się, że naprawdę ciekawe zdjęcia możemy zrobić w naszym domowym zaciszu. Jednak nie każdy chce pokazywać wnętrze swojego mieszkania, a poza tym - nie każde mieszkanie wygląda jak z katalogu wnętrzarskiego. W tym Kursie dowiesz się jak przygotować przestrzeń swojego mieszkania lub domu tak, by wykorzystać maksimum ze swojej codziennej przestrzeni i uzyskać profesjonalne rezultaty.

Jakub Kaźmierczyk

1 godzina 36 minut

Wideo dla Fotografów

Filmowanie od Podstaw

W tym kursie poznasz techniki filmowania od samych podstaw. Przekonasz się jak prawidłowe wykorzystanie czasu naświetlania, balansu bieli czy rozdzielczości może wpłynąć na jakość Twojego filmu. Nawet, jeżeli przedtem nie miałeś do czynienia ze sztuką filmową - w trakcie poszczególnych lekcji na praktycznych przykładach omówimy wszystkie niezbędne zagadnienia, tak, byś mógł stworzyć estetyczne i ciekawe projekty. Omówimy wykorzystanie najczęstszych akcesoriów, takich jak popularny gimbal czy rejestratory oraz mikrofony. Dowiesz się jak poprawić jakość swoich nagrań dzięki prawidłowej stabilizacji obrazu czy autofokusa. Następnie w obszernym materiale opowiemy Ci o prawidłowym ruchu kamery. W następnych lekcjach przejdziemy do zagadnień natury audiowizualnej oraz estetycznej - dowiesz się jak profile kolorystyczne wpływają na odbiór filmu, a także dowiesz się jak wyciągnąć maksimum z dźwięku w swoim nagraniu. Na ostatnie rozdziały pozostawiliśmy ciekawy, popularny ostatnio temat, jakim jest vlogowanie. Przekonasz się jaki zestaw do vlogowania sprawi, że będziesz w stanie przygotować profesjonalnie wyglądające produkcje. Na końcu przejdziemy przez zagadnienia związane z synchronizacją audio i color gradingiem, które będą wisienką na torcie Twojej nauki filmowania!

Jakub Kaźmierczyk

3 godziny 43 minuty

Kurs Fotografia Portretowa

Sesje plenerowe i postprodukcja

Fotografia portretowa to dziedzina, która interesuje bardzo wielu fotografów. Praca z drugą osobą jest wymagająca, ale z drugiej strony bardzo satysfakcjonująca. Sam autor Kursu, Kuba Kaźmierczyk dodaje, że fotografię portretową traktuje jako odskocznię od robienia zdjęć dla firm - i po prostu bardzo to lubi. To ciekawa, ale wymagająca gałąź fotografii - a w tym Kursie poznamy jej tajniki.

Jakub Kaźmierczyk

44 minuty

Malowanie Światłem

Efekty specjalne w fotografii

Fotografia to sztuka, w której jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia! Tym razem Kuba Kaźmierczyk opowie Ci o tajnikach malowania światłem - świetnej technice, która pozwoli Ci urozmaicić Twoje zdjęcia i osiągnąć niesamowite efekty. Zatem jeżeli chcesz poeksperymentować z fotografią i spróbować czegoś nowego - sprawdź koniecznie!

Jakub Kaźmierczyk

3 godziny 25 minut

Kurs Fotografia Mobilna

dla Instagram i nie tylko

"Najlepszy aparat to ten, który masz zawsze przy sobie" - jak powiedział kiedyś znany fotograf, Chase Jervis. W obecnych czasach ten cytat jest bardziej aktualny, niż kiedykolwiek. W końcu aparaty w smartfonach, które towarzyszą nam na co dzień, pozwalają na wykonanie zdjęć, jakie kiedyś były nieosiągalne dla typowego użytkownika aparatu fotograficznego. Sprzęt staje się coraz lepszy, i jeśli odpowiednio do niego podejdziemy oraz poznamy jego ograniczenia - będziemy w stanie uzyskać naprawdę ciekawe rezultaty. W tym kursie dowiesz się jak wyciągnąć maksimum z aparatu w smartfonie i stworzyć kreatywne, estetyczne i wysokiej jakości fotografie.

Jakub Kaźmierczyk

4 godziny 29 minut

Kurs Fotografia Wnętrz

Techniki Pracy i Postprodukcja

Fotografia wnętrz to niezwykle przyszłościowa i opłacalna biznesowo gałąź fotografii - a w tym Kursie poznasz jej tajniki. Dlaczego to tak ciekawa, obiecująca branża? Potencjalny rynek fotografii wnętrz w Polsce jest olbrzymi. Obecnie na sprzedaż jest ponad 115 tysięcy mieszkań, natomiast nieco ponad 20 tysięcy - to te na wynajem. Do tego dołączmy ponad 60 tysięcy domów na sprzedaż i niemal 4 tysiące do wynajęcia. Kolejne kilkadziesiąt tysięcy to lokale użytkowe na sprzedaż i wynajem, a gdy dołączmy do tego około 12 tysięcy obiektów, takich jak hotele, pensjonaty, czy apartamenty... Od tych liczb może zakręcić się w głowie. A to tylko część potencjalnych klientów, którzy potrzebują fotografii wnętrz!

Jakub Kaźmierczyk

1 godzina 59 minut

Fotografia Produktowa

Na potrzeby sklepów i aukcji

Fotografia produktowa to jedna z najbardziej aktualnych, i tym samym opłacalnych, gałęzi fotografii. W dzisiejszych czasach produkt, który sprzedajesz, musi zostać przedstawiony w Internecie w sposób odpowiedni. Sam opis nie wystarczy - to właśnie zdjęcie zachęca do zakupu i pomaga przyszłemu klientowi zdecydować, czy chce wybrać Twój produkt. W tym Kursie omówimy najważniejsze zagadnienia związane z fotografią produktową, w taki sposób, byś mógł robić jeszcze lepsze zdjęcia na aukcje lub do sklepu internetowego!

Jakub Kaźmierczyk

1 godzina 21 minut

Fotografia Modowa

Lookbook Marki Odzieżowej

Fotografia modowa to nie tylko niezwykle ciekawa, ale również aktualna i przyszłościowa dziedzina tej sztuki. Ciągle tworzone są nowe marki modowe w Polsce - mamy wielu kreatywnych twórców, którzy decydują się stawianie pierwszych kroków w tej dziedzinie. Dodatkowo, w Polsce działa mnóstwo butików czy sklepów multibrandowych. To ogromna grupa, która potrzebuje profesjonalnych zdjęć ubrań. My mieliśmy okazję pomagać przy sesji zaprzyjaźnionego brandu Mój Kraj Taki Piękny a część sesji poświęciliśmy na pokazanie Wam tajników fotografii lookbook'owej. W tym Kursie poznasz kulisy tej fascynującej gałęzi fotografii, tak, by zdobywać interesujące i lukratywne zlecenia!

Jakub Kaźmierczyk

1 godzina 30 minut

Kurs Fotografia Kulinarna

w Praktyce

Fotografia kulinarna to bardzo ciekawa i satysfakcjonująca dziedzina tej sztuki. Praca z teksturami, zapachami i smakami może być bardzo zróżnicowana i rozwijająca warsztat fotograficzny. Okazuje się, że całkiem niezłe zdjęcia potraw można zrobić nawet... smartfonem przy oknie - ale niektóre wymagać będą od nas użycia lamp, strumienic, dyfuzorów i innych sprzętów, by wyciągnąć z fotografowanych przedmiotów maksimum. W tym Kursie dowiesz się jak robić świetne zdjęcia kulinarne na potrzeby bloga czy kampanii reklamowej - omówimy zarówno prostsze, jak i bardziej zaawansowane zagadnienia, tak, by efekty przerosły Twoje oczekiwania!

Jakub Kaźmierczyk

1 godzina 45 minut

Streamowanie Wydarzeń Online

Na YouTube, Facebook i inne platformy

Streamowanie na żywo zyskało w tym roku na popularności - ale to zagadnienie będzie towarzyszyło nam jeszcze częściej! W tym Kursie dowiesz się jak tworzyć wysokiej jakości streamy i wydarzenia live - od wyboru odpowiedniego sprzętu, przez specyfikę różnych kanałów, aż po odpowiednie oprogramowanie i konfigurację systemów. Niezależnie od tego, czy chcesz poprowadzić szkolenie, promować swoją usługę a może po prostu być gotowym na lawinowy wzrost zainteresowania wysokiej jakości wydarzeniami live - w tym Kursie znajdziesz cos dla siebie!

Jakub Kaźmierczyk

1 godzina

Lustrzanka czy Bezlusterkowiec

Praktyczny Poradnik

Powiedzieć, że temat bezlusterkowców powoduje bardzo gorące dyskusje w środowisku fotografów, to mało! W tym Kursie postaramy się odpowiedzieć na palące pytanie który aparat wybrać, w jakich warunkach się sprawdzi i jakie wady i zalety ma zarówno wybór bezlusterkowców, jak i lustrzanek. Sprawdź, które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku i zacznij robić jeszcze lepsze zdjęcia!

Jakub Kaźmierczyk

3 godziny 11 minut

Kurs Fotografia Biznesowa

w Praktyce

Portret biznesowy to wymagający typ fotografii, na który jest niemały popyt. Od wielkich korporacji, przez niewielkie przedsiębiorstwa, aż po freelancerów i osoby poszukujące pracy - wysokiej jakości, profesjonalne zdjęcia biznesowe są niezbędne w praktycznie każdej branży. Dobry fotograf biznesowy potrafi pracować z ludźmi, którzy nie stają na co dzień przed obiektywem, osobami zabieganymi czy pod presją czasu - i w tym Kursie poznasz tajniki tej ciekawej i opłacalnej gałęzi fotografii.

Jakub Kaźmierczyk

1 godzina 26 minut

Pozowanie do Zdjęć

Poradnik dla Fotografa

Zdarzyło Ci się kiedyś, że w trakcie sesji ustawienie modela lub modelki było naprawdę trudne? Nie zawsze pracujemy z doświadczonymi osobami i często w ustawieniu do zdjęć należy im trochę pomóc. To prawda, że sam fotograf nie powinien być odpowiedzialny za pozowanie, ale przecież wszystkim nam zależy na jednym - genialnych zdjęciach! Postanowiliśmy ułatwić Wam zadanie przygotowując obszerny posing guide - omówienie w postaci Kursu, a także obszerny dokument, w którym znajdziecie mnóstwo różnych póz - od bardzo prostych, po mniej oklepane i kreatywne. Sprawdź!

Jakub Kaźmierczyk

1 godzina 22 minuty

Fotografia Ślubna

Zdjęcia Plenerowe

Fotografia ślubna to jedna z najbardziej wymagających dziedzin tej branży. Państwo Młodzi chcą mieć pewność, że zdjęcia z tego wyjątkowego dnia będą na najwyższym poziomie i będą cieszyć nawet kilkadziesiąt lat po ceremonii. Po wymagających sesjach z samego ślubu, później, gdy emocje już nieco opadną, przychodzi czas na zdjęcia ślubne w plenerze. Podczas takiej sesji fotograf przejmuje pałeczkę i jest dyrygentem sesji - wraz z parą wybiera miejsce, planuje kadry i dba o dobrą atmosferę. W tym Kursie dowiesz się jak przygotować się do tworzenia fotografii ślubnych w plenerze od A do Z, tak, by stanąć na wysokości zadania i przygotować profesjonalne i piękne zdjęcia dla pary Młodych.

Jakub Kaźmierczyk

43 minuty

Fotografia z aparatem na planie

Tethering dla Capture One i Lightroom

Wielu profesjonalnych fotografów nie wyobraża sobie pracy bez możliwości natychmiastowego podejrzenia efektów swojej pracy na większym ekranie. Niezwykłą wygodą jest to, gdy tuż po wciśnięciu spustu migawki możesz dokładnie ocenić ekspozycję, kadr, kolory czy ostrość. Mało tego - pracując z klientem na planie zdjęciowym, możecie na bieżąco omawiać efekty swojej pracy, wprowadzać poprawki. W tym Kursie poznasz tajniki tetheringu od A do Z!

Jakub Kaźmierczyk

1 godzina 20 minut

Modyfikatory Światła w Fotografii

Wielkie Porównanie

Modyfikatorów światła jest naprawdę wiele - garnki, softboxy, panele dyfuzyjne czy strumienice i filtry. Ich wybór może przyprawić o ból głowy - szczególnie że charakter światła zmienia się wraz z odległością i kątem lampy od fotografowanej postaci. W tym Kursie dowiesz się jakie są zalety każdego z popularnych modyfikatorów światła, kiedy najlepiej się sprawdzą i do jakiego typu fotografii należy wybrać konkretny sprzęt.

Jakub Kaźmierczyk

1 godzina 9 minut

Fotografia Flatlay

dla Social Media

Fotografia typu flat lay, czyli po prostu zdjęcia robione pod kątem 90 stopni od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. To świetny sposób na pokazanie sprzętu, kosmetyków ale również jedzenia czy ubrań. Wszystko zależy od tego, nad czym aktualnie pracujesz i czym chcesz podzielić się ze swoją społecznością. Dodatkowo, takie zdjęcia są naprawdę bardzo proste do zrobienia - choć trzeba pamiętać o kilku kluczowych zasadach. W tym warsztacie przyjrzymy się niemal wszystkim zagadnieniom, które będą potrzebne, żeby zrobić dobre zdjęcie typu flat lay.

Jakub Kaźmierczyk

1 godzina 35 minut

Stylizacje do Zdjęć

w Praktyce

Fotografia portretowa i modowa to jedna z najbardziej interesujących dziedzin fotografii. Dobranie odpowiedniej stylizacji, która będzie spójna z konceptem na sesję zdjęciową, potrafi być wyzwaniem nawet dla profesjonalnych fotografów - a modelki czasem nie zabierają ze sobą pasujących do pomysłu na fotografie strojów. W tym Kursie dowiesz się, jak pracować z modelką i stylistką, tak, by uzyskać świetne efekty!

Jakub Kaźmierczyk

4 godziny 46 minut

Fotografia Ślubna

w Praktyce

Fotografia ślubna niewątpliwie jest jednym z najbardziej popularnych typów fotografii zarobkowej. Jednak umiejętności wymagane od fotografa są tutaj równie wysokie. Warto dobrze przygotować się do zlecenia i ustrzec przed popularnymi błędami. Nasz kurs to odpowiedź na wszystkie pytania, które stoją przed Tobą podczas fotografowania ślubów, wesel czy imprez okolicznościowych. To niezwykłe kompendium, na potrzeby którego zaaranżowaliśmy ślub i wesele, aby dostarczyć jedyny w swoim rodzaju, profesjonalny materiał. Do współpracy zaprosiliśmy Staszka Surmana, który od wielu lat fotografuje śluby i podzieli się z Tobą swoimi spostrzeżeniami. W kursie przechodzimy przez niemal wszystkie elementy klasycznego ślubu w obrzędzie katolickim - zapraszamy!

Stanisław Surman

1 godzina 40 minut

Lampy Błyskowe

Kompendium

Światło błyskowe to najpopularniejszy typ oświetlenia w fotografii. Kupując niedrogą lampę, często dostajemy naprawdę potężne narzędzie, którym możemy oświetlić rozmaite plany zdjęciowe. Jednak będąc na początku swojej fotograficznej drogi, ciężko wybrać konkretne rozwiązanie - lampa reporterska, studyjna, zasilana z sieci, czy z baterii? To tylko jedno, z niewielu pytań, które zadają sobie fotografowie. W tym, bardzo obszernym materiale, rozwiejemy wszystkie wątpliwości i pokażemy najbardziej popularne na rynku rozwiązania.

Jakub Kaźmierczyk

2 godziny 47 minut

Fotografia Produktowa

Techniki Zaawansowane

Fotografia produktowa to dziedzina, w której łatwo o ciekawe zlecenia. Nie jest jednak taka prosta. Jest mnóstwo produktów, które mogą sprawić problemy, z których najczęstszym są wszelkiego rodzaju odbicia. Fotografowanie tego typu produktu rodzi wiele problemów, a część błędów trudno jest poprawić w postprodukcji. Zdecydowanie lepiej odpowiednio przygotować zdjęcie lub serię zdjęć do dalszego montażu. W tym kursie na warsztat trafia seria trudnych do sfotografowania produktów - zegarek, pierścionek, sztućce, okulary, butelka alkoholu czy czarny pilot, który sfotografuje na czarnym tle. W tym kursie zdjęcia przygotowane są na neutralnym tle, dzięki któremu zdjęcia mogą posłużyć do dalszych manipulacji. Uzupełnij swój warsztat o te techniki i nie popełniaj popularnych błędów!

Jakub Kaźmierczyk

4 godziny 16 minut

Fotografia Beauty

w Praktyce

Fotografia Beauty to jeden z typów fotografii, w którym efekty zależą od pracy całego zespołu. Nie potrzebujemy do niej dużo miejsca, ale bez dobrego wizażysty taka sesja nie ma prawa się udać, chyba że chcesz spędzić długie wieczory przy komputerze. Zdjęcie Beauty znajdziemy na reklamach kosmetyków - zarówno do makijażu, jak i pielęgnacyjnych. To również jeden z rodzajów fotografii, gdzie każdy detal ma ogromne znaczenie, a dopracowanie światła to jeden z kluczowych aspektów. W kursie pokażemy Ci w jaki sposób można przeprowadzić tego typu sesję - od inspiracji, przez skompletowanie zespołu, samo fotografowanie, a następnie retusz. Nasz kurs to dwie modelki, dwóch wizażystów i wiele ustawień światła. To naprawdę solidna dawka wiedzy obowiązkowa dla każdego fotografa!

Jakub Kaźmierczyk

34 minuty

Przygotowanie V-Flat

Na potrzeby Fotografii Studyjnej

V-flat, czyli powierzchnia odbijająco-pochłaniająca jest niesamowicie przydatny przy pracy w studio. Sam namiętnie z niego korzystam - wypełniam cienie, odcinam modelkę od tła, pogłębiam cienie. Do tego może sprawdzić się jako tło, czy powierzchnia odbijająca do pracy z lampami. Można powiedzieć, że to must have w każdym studio. Jednak na rynku brak jest gotowych rozwiązań, a sprowadzanie gotowców z zagranicy jest po prostu drogie. Jednak możemy sięgnąć po własne umiejętności manualne i zrobić takiego v-flata samemu. To bardzo proste, ale dość czasochłonne. Naszym zadaniem jest jedynie odpowiednie połączenie elementów w całość i zabezpieczenie rogów taśmami. Zrobienie jednego v-flata zajmuje około 45 minut i kosztuje około 300 zł. W efekcie otrzymujemy konstrukcję, która po rozłożeniu ma 200x140 cm, a po złożeniu - jedynie 1/4 z tego, więc bez problemu zmieścimy ją w bagażniku czy pod łóżkiem.

Jakub Kaźmierczyk

5 godzin 27 minut

Kurs Fotografia Studyjna

od Podstaw

Znasz już podstawy fotografii, ale chcesz wejść na wyższy poziom? Interesuje Cię praca w studio, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Świetnie trafiłeś, bo przygotowaliśmy kurs fotografii studyjnej, skrojony specjalnie do Twoich potrzeb. Fotografia studyjna to niesłychanie ciekawa dziedzina - tu kreowanie rzeczywistości jest jeszcze prostsze. W końcu to Ty ustawiasz lampy, używasz odpowiednich modyfikatorów i to od Ciebie zależy jak będzie wyglądał finalny efekt. Jednak rozpoczęcie przygody z tym rodzajem fotografii wcale nie jest takie proste, szczególnie na początku. Przede wszystkim musisz pracować w całkowicie manualnych ustawieniach, zrozumieć czym są czasy synchronizacji, manipulować parametrami w taki sposób, aby odpowiednio wyważyć światło zastane w stosunku do błyskowego. Brzmi skomplikowanie? Nie martw się, w trakcie kursu wszystko stanie się dla Ciebie jasne.

Jakub Kaźmierczyk

4 godziny 54 minuty

Fotografia Krajobrazowa

w Praktyce

Krajobrazy od zawsze grały ważną rolę w fotografii. W końcu pierwsze zdjęcie na świecie, czyli Widok z okna w Le Gras autorstwa Niepce Nesphorne'a było właśnie krajobrazem. Fotografowanie krajobrazów jest niezwykle pochłaniające i angażujące, a z drugiej strony - dobre zdjęcie możemy zrobić wszędzie. To również świetna odskocznia od codzienności, a także szansa na pokazanie otaczającego nas świata w nieco inny sposób. W tym kursie pokażemy Ci w jaki sposób robić świetne zdjęcia w Twojej okolicy, lub na wyjeździe.

Patryk Erbetowski

2 godziny 38 minut

Zarządzanie Kolorem

w Praktyce

Kolory to zagadnienie, które niekiedy sprawia trudności nawet profesjonalnym fotografom czy grafikom. Miejsc, w których może pójść coś nie tak, jest całe mnóstwo. Czy to źle ustawione profile w Lightroomie czy Photoshopie, czy oglądanie zdjęć w przeglądarce Windows, na szerokogamutowym monitorze. Problem w tym, że pomyłki w kolorach często są bardzo kosztowne, zwłaszcza gdy nasze prace drukujemy, ale nie tylko. Postanowiliśmy opracować dla Was kompletne kompendium pracy z kolorem! W tym kursie pokażemy w jaki sposób ustawić wszystkie elementy Twojego kolorystycznego systemu pracy. Raz a dobrze. To jedyny materiał o kolorach, jakiego potrzebujesz i jaki musisz znać, aby uniknąć stresujących błędów!

Jakub Kaźmierczyk

23 minuty

Wózek do Tetheringu DIY

Niezbędnik w Studio Fotograficznym

Praca z aparatem podłączonym do komputera w wielu sytuacjach bardzo ułatwia życie. Nasze zdjęcia pojawiają się na większym monitorze, dzięki czemu możemy łatwiej ocenić kadr i ekspozycję. Dzięki podglądowi na żywo kompozycja zdjęć produktowych jest o niebo łatwiejsza, a pracując z klientem, możemy na bieżąco dostawać akceptację lub uwagi. Prócz plączącego się pod nogami kabla, ma to właściwie same plusy.

Jakub Kaźmierczyk

3 godziny 21 minut

Sesje Testowe i Polaroidy

dla Agencji Modelingowych

Robienie sesji testowych / polaroidów na potrzeby agencji modelingowych lub po prostu do portfolio modelek jest z jednej strony prostym zadaniem, ale z drugiej - rządzi się swoimi prawami, o których trzeba pamiętać. Z tego kursu dowiesz się jak przygotować tego typu zdjęcia. Z jednej strony może to być przepustka do robienia tego typu zdjęć dla agencji, a z drugiej - dobry wstęp do bardziej zaawansowanych zleceń. Zdecydowanie dobrze jest mieć w portfolio tego typu zdjęcia!

Jakub Kaźmierczyk

2 godziny 20 minut

Budżetowe Studio Fotograficzne

Portret i Postprodukcja

Początki z fotografią są niezwykle ekscytujące. Wielu fotografów marzy dodatkowo o zbudowaniu zestawu, który pozwoli poczuć namiastkę fotografii studyjnej. Jak jednak sobie poradzić mając mocno ograniczony budżet? Wbrew pozorom, żeby robić dobre zdjęcia wystarczy kilkanaście metrów kwadratowych i naprawdę niedrogi sprzęt. W tym kursie pokażę Ci w jaki sposób zbudować podstawowy zestaw i na co zwrócić uwagę podczas robienia sesji portretowych.

Jakub Kaźmierczyk

2 godziny 11 minut

Kurs Nocna Fotografia Krajobrazowa

w Praktyce

Fotografia nocnego nieba jest szczególnie interesująca i mocno zawraca uwagę na tle innych zdjęć krajobrazowych. Mieszkając w miastach często zapominamy, jak piękne są gwiazdy i przestajemy zwracać na nie uwagę. Często też amatorzy boją się próbować swoich sił w fotografii nocnej, bo kojarzy ona im się z drogim i skomplikowanym sprzętem oraz trudnymi do zrozumienia technikami. W tym kursie pokażemy wam, że wykonanie efektownych zdjęć nocnego nieba jest łatwe i mając podstawowy sprzęt jesteście w stanie sobie poradzić. Nie będziemy poruszać tutaj skomplikowanych zagadnień związanych z astrofotografią, która jest bardzo specjalistyczną dziedziną fotografii. Skupimy się na tym jak poprawnie sfotografować nocne niebo, posiadając podstawowy sprzęt fotograficzny.

Patryk Erbetowski

2 godziny 44 minuty

Kurs Fotografia Psów i Kotów

od Podstaw

Twoi zwierzęcy modele odwracają się od aparatu za każdym razem kiedy próbujesz zrobić im zdjęcie? Chcesz dowiedzieć się jak zainteresować pupila, żeby już po kilku minutach mieć świetne, przykuwające uwagę zdjęcia? Zapraszam Cię do obejrzenia naszego kursu o fotografii zwierząt. Prowadzi go Asia Surman – Rudy Kadr. Psia i kocia mama, fotografka zajmującą się tzw. Zwierzografią czyli fotografią zwierzaków domowych. Oglądając ładne i słodkie zdjęcia domowych pupili, wydawałoby się, że to takie proste wziąć aparat do ręki i zrobić psu lub kotu zdjęcie. Otóż niekoniecznie! Umiejętność obsługi aparatu to tylko początek, a zdecydowanie ważniejsze jest to, co wokół - praca ze zwierzakiem i jego opiekunem. W naszym kursu pokażemy Ci jak pracować ze zwierzakiem, jak przygotować się do takich sesji zdjęciowych, oraz co zrobić żeby skupić jego uwagę zwierzęcia aby spojrzał prosto w obiektyw.

Asia Surman

44 minuty

Ligtroomowe Tips&Tricks

5 Tipów, które niesamowicie usprawniają pracę

Lightroom to ogromne narzędzie, które pozwala na efektywną selekcję zdjęć, zarządzanie archiwum i szybką edycję Twoich fotografii. Program jest jednak dość skomplikowany (zwłaszcza dla początkujących), a praca z nim w nieodpowiedni sposób, na pewno odbije się na efektywności Twojej pracy. Zapewniam Cię, że nie chcesz spędzać długich godzin przy komputerze, ale na tym, aby zdjęcia wybierać szybko, edytować je z prędkością światła, a następnie pokazywać całemu światu. W tym nagraniu podzielę się moimi pięcioma TIPami, które niesamowicie usprawniają moją pracę! Dodatkowo, otrzymasz moją paczkę presetów, dzięki którym uzyskasz naprawdę ciekawe efekty kolorystyczne!

Jakub Kaźmierczyk

50 minut

Jak Zbudować Zróżnicowane Portfolio

Garść Rad dla Początkujących!

Atrakcyjne portfolio to dla fotografa zarówno wizytówka jak i doskonałe narzędzie sprzedażowe. Warto o nim myśleć szerzej niż jako o prostej galerii kilku zdjęć z losowych sesji. Dobrze dobrane zdjęcia potrafią stworzyć w głowie klienta obraz, o który nam chodzi. Możesz nim przedstawić siebie jako osobę o odważnych pomysłach i kolorowej stylistyce lub zostać zapamiętany jako mistrz poważnej sesji biznesowej. Niezależnie którą drogę wybierzesz, rób to świadomie. Niejednokrotnie wielu fotografów myśli, że zlecenia same spadną z nieba. Chcą dostawać zlecenia na sesje biznesowe, mając w portfolio jedynie zdjęcia portretowe koleżanek buszujących w zbożu. Na konkurencyjnym rynku to niestety tak nie działa. Spójność, pomysł, ale i inwestycja w takie sesje, które w późniejszym czasie mogą dostarczyć nowych klientów, idealnie sprofilowanych do naszych oczekiwań. W tym nagraniu opowiem Wam o moich sprawdzonych sposobach na poszerzanie portfolio! W moim przypadku to po prostu działa i bez problemu dostaję kolejne zlecenia, bo moje zdjęcia sprawiają, że jestem wiarygodny i daję gwarancję dobrych rezultatów. Zapraszam!

Jakub Kaźmierczyk

1 godzina 13 minut

Efektowne Zdjęcia w Studio

4 - Setupy

Czy masz czasami wrażenie, że Twoim zdjęciom brakuje oddechu, świeżości? Jeśli tak, to zapraszam Cię do szkolenia, dzięki któremu poznasz 4 różne setupy w 4 różnych sesjach. Zaprezentuję Ci pomysły na sesje, które możesz łatwo powtórzyć w swoim studiu i wykorzystać w pracy już dzisiaj. Mało tego! Zachęcam Cię do mieszania tych kompozycji i zabawy nad wypracowaniem nowego, świeżego spojrzenia na swoją pracę.

Jakub Kaźmierczyk

16 minut

Potęga Jednej Lampy

(X) sprawdzonych ustawień światła

Świetne zdjęcie to kompozycja składająca się z wielu współgrających ze sobą elementów: modela, miejsca, kompozycji oraz kluczowego światła! Najczęściej na planach królują obszerne oświetlenia, składające się z wielu lamp, statywów i akcesoriów. Tym razem poznasz zupełnie inne podejście.

Jakub Kaźmierczyk

16 minut

Siwy Dym i Twarde Światło

Ciekawe ustawienie do sesji w studio

Połącz dwa światy, aby zyskać nowy, świeży obraz. Ruchomy, nieostry i nierównomierny dym oraz twarde, momentami ostre światło. Połączymy oba elementy i przy pomocy prostych akcesoriów stworzymy niepowtarzalny klimat, który uwiecznimy na zdjęciach.

Jakub Kaźmierczyk

23 minuty

Błysk w Plenerze w Pigułce

Sprawdzony sposób, który zawsze działa

Wiele osób myśli, że błyskanie w plenerze jest trudne i opanowanie wszystkich parametrów ich przerośnie. Rzeczywiście - dla kogoś, kto nie ma dobrze ugruntowanych podstaw, może być to zbyt trudne. Właśnie dlatego warto zacząć od podstaw i opanowania tej sztuki. Sesje w plenerze dają nam nieskończoną ilość kadrów, miejsc i ujęć wartych sfotografowania. Zobacz, jak błyskać do zdjęć w plenerze!

Jakub Kaźmierczyk

34 minuty

Filtry Fotograficzne

Dla kogo i jak je wykorzystywać?

Poznaj jedno z podstawowych akcesoriów w torbie fotografa. Niezależnie czy specjalizujesz się w fotografii zewnętrznej czy pracujesz w studiu, niemal na pewno ułatwią Ci pracę. Czym w ogóle są filtry, jakie typy wyróżniamy i jak z nich korzystać opowiem w tym szkoleniu.

Jakub Kaźmierczyk

24 minuty

HDR w Fotografii

Jak powiększyć rozpiętość tonalną dowolnego aparatu?

Jeśli jeszcze nie stosujesz HDR w swoich zdjęciach, a Twój aparat posiada taką opcję to wiele tracisz. Dzięki fotografowaniu w trybie rozszerzonej rozpiętości tonalnej zyskujesz niesamowite możliwości

Jakub Kaźmierczyk

22 minuty

Miejsce Pracy Fotografa

Jak je zorganizować?

Rozwijasz swój biznes fotograficzny, idzie Ci coraz lepiej, robisz coraz więcej zdjęć, a co za tym idzie - odpisujesz na znacznie więcej maili, dłużej przesiadujesz w Lightroomie czy Photoshopie. Jeśli Twoje stanowisko pracy to kuchenny stół, twarde krzesło i 13-calowy stary laptop, musisz zrobić krok naprzód. Już po kilku miesiącach odczujesz to w kręgosłupie i oczach. Zobacz jakie elementy pozytywnie wpłyną na Twoją produktywność i zadowolenie z pracy.

Jakub Kaźmierczyk

29 minut

Digitalizacja Analogowych Filmów Fotograficznych

Jak zbudować domową ciemnię

Fotografujesz i myślisz czasami, że ciekawie byłoby spróbować fotografii analogowej. Tradycyjny film ma swoją unikalną duszę i nieco romantyczny charakter, ale poza kadrami wnosi także trudności techniczne i dodatkowe koszty. W tym szkoleniu dowiesz się, jak samodzielnie zdigitalizować zdjęcia analogowe za pomocą nowoczesnego sprzętu fotograficznego.

Jakub Kaźmierczyk

21 minut

Wtyczki Retouch4me

Jak wykorzystać potencjał i maksymalnie przyspieszyć pracę?

Od wielu miesięcy wykorzystuję wtyczki do Photoshopa - Retouch4me, które w mojej ocenie totalnie odmieniły oblicze żmudnego retuszu. Dzięki tej rodzinie wtyczek, czas mojej pracy kilkukrotnie się skrócił, co pozwala mi na zyskanie czasu na kolejne sesje. W skali miesiąca ta różnica jest zauważalna. Same wtyczki to jedno, ale ich umiejętne wykorzystanie i zautomatyzowanie pracy to inna sprawa.

Jakub Kaźmierczyk

1 godzina

Kalibracja Monitora

Wszystko, co musisz wiedzieć

Nawet najlepszy monitor może świecić źle, jeśli nie zadbamy o odpowiednie ustawienia. Właśnie dlatego tak ważna jest, pomijana przez wielu użytkowników, kalibracja. Sam proces jest bardzo prosty i nie wymaga jakiejś wielkiej wiedzy, ale wiele osób podchodzi do kalibracji jak do jeża. Tak naprawdę to tylko kwestia oceny jasności w pomieszczeniu i wybranie odpowiednich parametrów. W całym procesie jest jednak kilka elementów, które mogą wydawać się trudne, ale nie martw się! W tym materiale video poznasz cały proces kalibracji ekranu, na przykładzie zarówno monitorów graficznych Eizo, jak i zwykłego laptopa. Po obejrzeniu nie będziesz miał wątpliwości, jak przygotować cały proces i będziesz cieszyć się idealnymi kolorami!

Jakub Kaźmierczyk

2 godziny 5 minut

Kolor w Sesjach Zdjęciowych

Od miejsca, przez światło i stylizacje po suwaki w Photoshopie

Obróbka zdjęć portretowych nie musi być żmudna i trudna! Zazwyczaj spędzam nie dłużej niż 10 minut nad jednym zdjęciem, bo zdecydowanie lepiej czuję się za aparatem niż przy komputerze. Dodatkowo, bardzo często pytacie o osiągane przeze mnie kolory na zdjęciach - o tym również opowiem w tym nagraniu. Zawsze wychodzę z założenia, że kolor musi powstać wcześniej w głowie i musimy go dopieszczać na każdym etapie naszej pracy - to nie tylko Lightroomowy preset czy jakiś filtr. W tym szkoleniu pokażę mój sposób na edycję portretów plenerowych od A do Z. Opowiem również o kulisach powstawania konkretnych zdjęć pracując przy projekcie oyou.me i powiem, jak operuję kolorem, nie tylko na suwakach, ale przede wszystkim miejscem, światłem i stylizacjami. Do zobaczenia!

Jakub Kaźmierczyk

41 minut

Wysoki i Niski Klucz w Fotografii

Czyli dwa klimaty w godzinnej transmisji

Ultrajasny i megaciemny - to dwa klimaty na zdjęciach o które pytaliście szczególnie często. Oto szkolenie odpowiadające na te potrzeby. W dzisiejszym szkoleniu pokażę, w jaki sposób przygotować tego typu zdjęcia. Wysoki klucz charakteryzuje się bardzo jasnymi tonami, z kolei niski - jak sama nazwa wskazuje - ciemnymi, mrocznymi z niewielką ilością światła. Spotykamy się w naszym małym studio, gdzie na kilkunastu metrach zobaczycie praktyczne fotografowanie, prace z modelką, ustawienie świateł i dochodzenie do najlepszych ujęć.

Jakub Kaźmierczyk

1 godzina 6 minut

Portret Biznesowy w Małym Studio

Dobry portret to Twoja wizytówka! Jak go zrobić?

Portret biznesowy to wymagający typ fotografii, na który jest niemały popyt. Od wielkich korporacji, przez niewielkie przedsiębiorstwa, aż po freelancerów i osoby poszukujące pracy - wysokiej jakości, profesjonalne zdjęcia biznesowe są niezbędne w praktycznie każdej branży. Dobry fotograf potrafi pracować z ludźmi, którzy nie stają na co dzień przed obiektywem, osobami zabieganymi czy pod presją czasu. W tym szkoleniu pokażemy Ci, jak zrobić prosty portret biznesowy dysponując niewielką przestrzenią. Zbudujemy mniej i bardziej zaawansowane ustawienia światła, jak również skupimy się na przygotowaniu do tego typu zdjęć. Przejdziemy przez relację z klientem, miejsce na sesję, ubiór, atmosferę i całą pracę, jaką musisz wykonać przed sesją. Następnie przejdziemy do charakteryzacji, pozowania oraz samych zdjęć.

Jakub Kaźmierczyk

43 minuty

Twarde Światło - To Jest To!

Sesja na żywo

Wyraźne cienie i kontury na zdjęciu to nie błąd! Twarde światło to coś, czego boi się wielu fotografów - w końcu podkreśla niedoskonałości, łatwo też o nieprzyjemny cień. Ja jednak przez ostatni rok zdecydowanie więcej pracuję z twardym, często bezpośrednim światłem podczas moich sesji. W tym szkoleniu pokażę kilka sprawdzonym ustawień i podzielę się moimi wskazówkami jak wykorzystać tego rodzaju oświetlenie. Użyję kilku typów lamp - reporterskiej, ringflasha i klasycznej, studyjnej lampy. Spotkamy się w naszym mini-studio, czym zawsze staram się udowodnić, że można robić cuda nawet na niewielkich powierzchniach.

Jakub Kaźmierczyk

Kursy fotografii dla kazdego

Fotografia to fascynujaca dziedzina sztuki, która z przyjemnoscia zajmuje sie coraz wiecej osób. Warto jednak podejsc do tego profesjonalnie i tym samym sprawdzic, w jak sposób mozna osiagnac dodatkowe kwalifikacje. Jak sie okazuje, wcale nie jest to takie trudne, jak mogloby sie wydawac na poczatku, ale niewatpliwie nalezy wziac pod uwage odpowiednio dopasowane kursy fotografii. Do zaproponowania jest ich co najmniej kilka, a wiec na pewno kazdemu uda sie dobrac taki, który spelnia jego oczekiwania w 100%.

Kursy fotograficzne - jakie opcje pozostaja do wyboru?

Z cala pewnoscia, przegladajac kursy fotograficzne, jak najbardziej nalezy wiedziec, jakie opcje pozostaja do wyboru. W naszej ofercie nie brakuje bowiem kursów, które dopasowane beda, zarówno do osób poczatkujacych, jak i tych, które posiadaja juz pewne pojecie i doswiadczenie w dziedzinie fotografii. Do wyboru pozostaja, chociazby kurs technik fotografowania, kursy dotyczace obróbki i retuszu zdjec, a takze kurs dotyczacy samych podstaw fotografii. Warto wiedziec równiez, czym charakteryzuja sie poszczególne kursy i kiedy, który z nich bedzie mozliwie najlepszym wyborem.

Kurs fotografii - jak go wybrac?

Skoro do wyboru pozostaje kilka róznych kursów, to jak wybrac dla siebie ten najlepszy? Kursy fotografii dedykowane sa przeciez, zarówno osobom calkowicie poczatkujacym, które stawiaja w fotografii dopiero pierwsze kroki, jak i tym, które maja juz pewne doswiadczenie i po prostu chca podszkolic sie na przyklad w kwestii obróbki zdjec. Na samym poczatku jednak, gdy dopiero rozpoczyna sie swoja fotograficzna przygode, zdecydowanie najlepszym wyborem bedzie kurs dotyczacy podstaw fotografii, oraz mozliwych do zastosowania technik fotografowania. Dzieki temu poglebi sie wiedze dotyczaca ukladu zdjecia, mocnych stron kazdego kadru czy oryginalnych technik, które mozna wykorzystac takze, jak najbardziej na co dzien. Kurs fotografii pomoze uzyskac niezbedna wiedze ku temu, aby stale móc sie rozwijac.

Kurs fotograficzny - czesc dotyczaca obróbki

Oczywiscie sama nauka wykonywania fotografii z perspektywy technicznej, jest niezwykle wazna, ale nie jest to jedyna sprawa. Kurs fotograficzny opierac sie moze równiez na nauce obróbki zdjec. W ten sposób mozna opanowac i nauczyc sie wykorzystywac calkowity potencjal posiadanych programów do obróbki, takich jak, chociazby photoshop. Kursy podzielone sa tematycznie, a takze na podstawie poziomu zaawansowania zapisujacych sie na nie kandydatów.

}