Witaj w kursie Windows 8 UI

Kurs, który masz przed sobą, został podzielony na trzy cześci. Piewsza lekcja to omówienie interfejsu, następna część dotyczy podstaw projektowych i inspiracji Modern UI. Ostatnia część jest przeznaczona dla designerów, którzy chcą projektować interfejsy aplikacji dla Windows 8. Kurs jest darmowy i można go oglądać w zakładce Spis Treści.

Kurs Windows 8 UI i Responsive Design

Szkolenia Stacjonarne od eduweb.pl!

Już bardzo niedługo wprowadzamy kolejną, rewolucyjną formę SZKOLEŃ STACJONARNYCH na eduweb.pl. Zaczynamy od świetnego projektu, który realizujemy wspólnie z firmami Microsoft i Adobe, oraz innymi partnerami w różnych miastach Polski a będzie on dotyczył właśnie Windows 8. W jego ramach już wkrótce przeprowadzimy pierwsze szkolenia dla Designerów. Koniecznie zaglądaj na eduweb.pl w najbliższm tygodniu. Linki znajdziesz już wkrótce na tej stronie oraz w sekcji NA ŻYWO > SZKOLENIA STACJONARNE.

Wprowadzenie do Windows 8

Kurs Windows 8 UI

W tej lekcji dowiesz się, jak działa nowy interfejs użytkownika na urządzeniu dotykowym. To właśnie na tych urządzeniach, których na rynku wraz z premierą Windows 8 pojawiło się bardzo dużo, system sprawdza się najlepiej. Poznasz również najważniejsze gesty i zasady funkcjonowania Windows 8. Dowiesz się czym są tak zwane Charmsy, Application Bar i inne ważne elementy systemu operacyjnego.

Czym jest Modern UX?

Kurs Windows 8 UI

Modern UX to wspólna nazwa dla nowego interfejsu użytkownika od Microsoft, który jest spójny na wielu urządzeniach - telefonach z systemem Windows 7 i 8, tabletach, innych urządzeniach dotykowych czy komputerach stacjonarnych. W pierwszej części kursu dowiesz się, czym charakteryzuje się Modern UX i jakie inspiracje przyświecały jego autorom. Ta część jest wstępem i przygotowaniem pod projektowanie aplikacji i interfejsów zgodnych z Windows 8 UI.

Projektowanie aplikacji Windows 8

Kurs Windows 8 UI

Kolejna część kursu dotyczy podstaw projektowania aplikacji dla Windows 8. Przyjrzymy się w niej formatom plików, typom grafiki, które warto tworzyć dla Windows 8 oraz zajmiemy się praktyczną pracą w Photoshopie i Illustratorze na potrzeby aplikacji jak Visual Studio czy Expression Blend. Ta część kursu została opracowana dla osób, które na co dzień korzystają z aplikacji graficznych, jednak również deweloperzy znajdą w niej wiele przydatnych informacji.

Inne materiały na Eduweb Live

Jeśli po obejrzeniu tego szkolenia będziesz chciał wiedzieć jeszcze więcej - zapraszamy na Eduweb Live, gdzie ewangeliści firmy Microsoft prezentują możliwości nowego systemu. Do obejrzenia już teraz są Warsztaty w wersji HD:

Już wkrótce wiele więcej praktycznych Warsztatów. Dowiedz się więcej o Eduweb Live na http://www.eduweb.pl/abonament/

Pisz aplikacje Windows 8 i zgarniaj nagrody!

Kurs Windows 8 UI

Zapraszamy też do udziału w konkursie GeekClub realizowanym przez Microsoft! W najnowszej edycji konkursu, tworząc aplikacje możesz odbierać wspaniałe nagrody jak tablety z systemem Windows 8 czy konsole xBox. Naprawdę warto! Szczegóły na stronach GeekClub.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

  • Wprowadzenie do Interfejsu Windows 8
  • Praktyczne wskazówki dla Designerów
  • Projektowanie w Photoshop i Illustrator
  • Informacje o Expression Blend i Visual Studio
  • Informacje o systemie Windows Phone
  • Omówienie Modern UX
  • I wiele, wiele więcej!

Jak możesz obejrzeć ten kurs?

Kurs Windows 8 UI jest w całości darmowy. Możesz go obejrzeć wybierając w górnej części tej strony zakładkę SPIS TREŚCI / OGLĄDAJ.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

  1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.
  2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty dla Windows 8.
  3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Zebrane techniki wynikają z praktyki a same dodatki które stworzymy są omówione kompleksowo. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także skrótów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.